Rīta Panorāma

Nobela prēmija fizikā par elektronu pētniecības metodes izstrādi

Rīta Panorāma

Kaimiņvalstis sāk kontroli uz robežas ar Slovākiju

Intervija ar Latvijas robežsardzes priekšnieku Gunti Pujātu

Robežsardzei nedēļā vidēji 8–10 lietas par nelegālās migrācijas organizēšanu; pārkāpēji kļūst agresīvāki

Valsts robežsardze nedēļā sāk vidēji 8–10 kriminālprocesus par nelegālās migrācijas organizēšanu – gan par cilvēku pārvešanu pāri Latvijas robežai, gan par transportēšanu tālāk uz citām Eiropas valstīm. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Viņš klāstīja, ka kopējais nelegālo migrantu spiediens uz Latvijas robežu nesamazinās un izaicinājumu robežsardzei pietiek. Pirmdien no nelegālas robežas šķērsošanas atturēti 146 migranti, bet svētdien – 220.

Nelegālo migrantu izcelsmes valstu ģeogrāfija esot ļoti plaša – viņi nāk no Afganistānas, Irākas, Irānas, Indijas, Šrilankas un daudzām citām valstīm. 

Pujāts atkārtoti norādīja: šovasar vērojams, ka robežpārkāpēji ir kļuvuši agresīvāki. Vienā gadījumā uzbrukts robežsargam, bet četros gadījumos policijai un robežsardzei nācies pielietot šaujamieroci automašīnu apturēšanai.

Tāpat bijuši gadījumi, kad migranti no Baltkrievijas puses met ar akmeņiem Latvijas robežsargiem, kuri cenšas novērst nelegālo robežas šķērsošanu.

Pujāts lēsa, ka daļa nelegālo migrantu ir ar militāru pieredzi Sīrijā, Afganistānā, Irākā. Redzams, ka viņi bojā ne tikai žogu, bet arī robežas tehnisko aprīkojumu, klāstīja Pujāts.

Robežsardzes priekšnieks atzīmēja, ka Latvija noteikti neesot migrantu gala mērķis – pamatā viņi tēmējot uz Vāciju, kur grib izmantot patvēruma pieprasīšanas sistēmu.

Pieaug arī robežpārkāpēju agresivitāte – robežsargu virzienā no Baltkrievijas puses vairākkārtīgi tiek raidīti akmeņi, paziņojumā medijiem norādīja robežsardze.

Svētdien, 1.oktobrī robežsargi saņēma vairākus trauksmes signālus, kas liecināja par iespējamu valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu, un pie notikuma vietas robežsargi manīja vairāku potenciālo robežpārkāpēju grupu.

Tur robežsargi saskārās ar agresivitāti no Baltkrievijas pusē esošajām personām – potenciālie robežpārkāpēji, pamanot robežsargu klātbūtni uzsāka skaļu apsaukāšanos, turklāt viens no viņiem robežsargu virzienā vairākas reizes raidīja no zemes paceltus akmeņus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti