Dienas ziņas

Virza atbalstu hipotekāro kredītu ņēmēju aizsardzībai

Dienas ziņas

Turpina meklēt Krāslavas novadā pazudušo sievieti ar meitiņu

Atklāts pirmais būvmateriālu apmaiņas punkts

Atklāts Latvijā pirmais būvgružu un būvmateriālu apmaiņas punkts

No trešdienas, 4. oktobra, Stopiņu pagastā atvērts Latvijā pirmais būvgružu, būvniecības materiālu un instrumentu apmaiņas punkts. Tajā bez maksas var nodot pašam nevajadzīgos būvdarbu atlikumus, kā arī paņemt to, kas ir vajadzīgs.

Flīzes, lakas, krāsas un krāsošanas piederumi – parasti, veicot remontdarbus, ne viss tiek pilnībā izmantots un veidojas pārpalikumi. Ja tie vēl ir izmantojami, izmest žēl, bet glabāšanai mājās tiem var nebūt vietas. 

Uzņēmuma "CleanR" valdes priekšsēdētājs Valerijs Stankevičs norādīja – atkritums bieži vien nemaz nav atkritums, bet gan var kļūt par resursu un materiālu kādam citam. 

Atkritumu pārstrādes centrā "Nomales" Stopiņu pagastā, Brīvnieku ielā 11, var nodot interjera priekšmetus, instrumentus, būvmateriālus, būvgružus, kā arī elektroierīces darba kārtībā, kuras varētu noderēt citiem.

Nav obligāti kaut kas jānodod, lai varētu paņemt. Var vienkārši apskatīties, vai punktā nav atstāts kaut kas, kas varētu noderēt.

Biedrības "Zero Waste Latvija" pārstāve Evija Ozola-Ozoliņa skaidroja: "Ir lieta, kura vienam cilvēkam vairs nav vajadzīga, viņš atved to uz šo laukumu un ar platformas "Lieto vēlreiz" starpniecību mēs atrodam to cilvēku, kuram noderēs šī lieta turpmāk viņa dzīvē, viņa remontā, viņa darbībās."

Digitālā platforma www.lietovelreiz.lv, kur vienuviet būs apkopota informācija par visiem apmaiņas punktā atstātajiem un iedzīvotājiem pieejamajiem materiāliem, darbību sāks 1. novembrī.

Šāda pieeja veicinot aprites ekonomikas ienākšanu mūsu ikdienā, jo lietām tiek pagarināts mūžs un cilvēkiem nav jāpērk jaunas. Šādi un līdzīgi apmaiņas punkti ir vajadzīgi visā Latvijā, pauda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM). Arī pašvaldības izstrādā atkritumu apsaimniekošanas plānus reģionos.

"Šobrīd arī pašvaldības izstrādā atkritumu apsaimniekošanas reģionālos plānus, kur noteikti viņiem ir jārunā par to, kā samazināt atkritumu daudzumu kā tādu. Noteikti tur būs arī šie jautājumi, kas saistās ar šādu punktu izveidi, jo pašvaldības vislabāk zina, cik daudz punktu vajag," norādīja VARAM Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere.

Apmaiņas punktā nodot varēs ne tikai priekšmetus, bet arī būvgružus. Tos varēs apmainīt pret pārstrādātiem materiāliem, piemēram, šķembu vai sijāto grunti tādā pašā svarā.

Tomēr tas nenozīmē, ka nodot var pilnīgi jebkādus gružus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti