Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: "Kā krāt un investēt?"

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Mākslīgais intelekts: skola

Aizliegtais paņēmiens. Krievijas pilsoņi Latvijā

Pēc pieteikšanās uzturēšanās atļaujām par 80 Krievijas pilsoņiem – negatīvs Drošības dienesta atzinums

Par 80 Krievijas pilsoņiem, kuri saistībā ar Imigrācijas likuma grozījumiem pieteikuši uzturēšanās atļaujas Latvijā, saņemts negatīvs atzinums no Valsts drošības dienesta, ziņo LTV raidījums "Aizliegtais paņēmiens".

Krievijas pilsoņiem, iesniedzot dokumentus jaunas uzturēšanās atļaujas iegūšanai, jāaizpilda arī anketa. Tajā ir arī jautājumi par Krievijas īstenoto politiku. Daži atbildami tikai ar "jā" vai "nē".

Noprotams, ka šī anketa kalpo personu drošības pārbaudei, ko veic Valsts drošības dienests. Tiek vērtēti ne tikai latviešu valodas pārbaudi veiksmīgi nokārtojušie, arī tās personas, kuras no pārbaudes ir atbrīvotas veselības traucējumu vai citu iemeslu dēļ.

VDD no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) ir saņēmis izvērtēšanai vairāk nekā 13 tūkstošus Krievijas pilsoņu pieteikumu pastāvīgās uzturēšanās atļaujai Eiropas Savienībā. Vairāk nekā septiņos tūkstošos gadījumu VDD ir noslēdzis pārbaudes, nekonstatējot būtiskus riskus pastāvīgās uzturēšanās atļaujas izsniegšanai un informējot par savu vērtējumu PMLP.

Savukārt vairāk nekā 80 gadījumos VDD ir informējis PMLP par riskiem, tāpēc pieņemts lēmums atteikt pastāvīgās uzturēšanās atļaujas izsniegšanu. Pārējos gadījumos pārbaudes turpinās.

KONTEKSTS:

Imigrācijas likuma grozījumu dēļ tiem cilvēkiem, kas iepriekš bijuši Latvijas pilsoņi vai nepilsoņi, bet pieņēmuši Krievijas pilsonību, prasība pēc valsts valodas zināšanām sarunvalodas līmenī ir obligāta. Saeima nolēma ļaut Krievijas pilsoņiem, kam ar pirmo reizi neizdotos nokārtot valsts valodas pārbaudi, to atkārtoti kārtot līdz novembra beigām, attiecīgi tikmēr saglabājot uzturēšanās atļauju un pagarinot dokumentu iesniegšanu līdz pat gada beigām.

Par latviešu valodas pārbaudes nenokārtošanu Krievijas pilsoņus draudēja izraidīt no 2. decembra.

Tikmēr Satversmes tiesā ierosinātas jau četras lietas par jaunajām Imigrācijas likuma prasībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti