Rīta Panorāma

Džakartā svin Latvijas izlases uzvaru

Rīta Panorāma

Vācijā plāno plašāk izmantot ģeotermālo enerģiju

Aicina novērtēt palīdzību cilvēkiem ar invaliditāti

Aicina novērtēt palīdzību cilvēkiem ar invaliditāti

Tiesībsargs sadarbībā ar Invalīdu un viņu draugu apvienību "Apeirons" un Latvijas Nacionālo bibliotēku jau devīto gadu aicina iedzīvotājus būt vērīgiem, pamanīt un novērtēt mūsu līdzcilvēku nozīmīgo ieguldījumu, piesakot viņus konkursam "Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam". To iespējams paveikt līdz 2. oktobrim, informēja Tiesībsarga birojā.

Konkursa balvu piešķir par aktivitātēm, kas ir uzsāktas vai īstenotas laika posmā no 2022. gada 1. septembra līdz 2023. gada 31. augustam.

Neatkarīga žūrija, kuras sastāvā ir sabiedrībā zināmas personības, no 9. līdz 16. oktobrim vērtēs iesniegtos pieteikumus. Gada balvas saņēmēji publiski tiks paziņoti un apbalvoti svinīgā ceremonijā 5. decembrī plkst. 17.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Pasākumu pagodinās arī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

"Ikvienam cilvēkam sabiedrībā jābūt iespējai apgūt zināšanas un prasmes, darboties un realizēt sevi, nokļūt un iekļūt visur, kur nepieciešams un vēlas, kā arī baudīt dzīves skaistumu un daudzveidību. Diemžēl bieži cilvēkiem ar dažādiem ierobežojumiem vai grūtībām daudz kas no citiem ierastā vai pašsaprotamā ir apgrūtināts – mācīties iecerētajā skolā, strādāt vēlamo darbu, noskatīties teātra izrādi vai koncertu vai nodarboties ar sportu.

Aicinu ikvienu sarosīties arī šoruden, jau devīto gadu pēc kārtas, palūkoties sev apkārt un pieteikt konkursam tos labos cilvēkus, kuri nav palikuši vienaldzīgi,

bet gan ar savu uzņēmību, zināšanām, sirds siltumu un aizrautību metušies nezināmajā un atraduši iespējas, kā sabiedrību veidot pieņemošāku un iekļaujošāku," uzsvēra tiesībsargs Juris Jansons.

Tiesībsarga birojā norādīja, ka palīdzēt un atbalstīt cilvēkus ar invaliditāti var visdažādākajos veidos. To spilgti apliecina iepriekšējo gadu konkursa uzvarētāji, kuriem balvas pasniegtas par draudzīgas un pieejamas vides veidošanu, par palīdzēšanu iekļauties un realizēt sevi darba tirgū, par bērnu iedrošināšanu izzināt kultūras, sporta, mākslas un mūzikas pasauli.

Tāpat balvu saņēmuši laureāti, kas snieguši iespēju cilvēkiem ar invaliditāti baudīt mākslu, teātri, koncertus un citus kultūras pasākumus. Mūsdienās arvien pieaug sociālo mediju nozīme, un balvu ir saņēmuši arī tie, kuru viedoklis un pieredzes stāsti, raisītās diskusijas vai rīkotie vebināri radījuši rezonansi plašākā sabiedrībā.

Invalīdu un viņu draugu apvienības "Apeirons" valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis akcentēja:

"Nepalikt vienaldzīgam. Iesaistīties. Būt atbildīgam. Redzēt un ieklausīties! Tās ir vērtības, kas raksturo cilvēku ar invaliditāti atbalstu.

Vērtības, kas aizdedz cilvēcības liesmu. Katru gadu balvai ir pieteikti uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas un vienkārši cilvēki, kuri ar savu rīcību un attieksmi ir radījuši jaunas iespējas cilvēkiem ar invaliditāti. Tiek pieteikti arī paši cilvēki ar invaliditāti, kuri ir spējuši aiz savu sociālo problēmu barikādēm ieraudzīt jaunu iespēju vīziju un paveikt darbus, ar kuriem varam lepoties."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti