Dienas ziņas

Policija svētkos testē Latvijā ražotus elektroskrejriteņus

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Akcijā "Viens ceļš visiem" vairos satiksmes dalībnieku cieņu vienam pret otru

«Viens ceļš visiem» – akcija aicina satiksmes dalībniekus uz savstarpēju cieņu

Ar saukli "Viens ceļš visiem" otrdien, 4. jūlijā, atklāta organizācijas "Latvian Cycling Girls" satiksmes drošības akcija sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD). Akcijas mērķis – vērst satiksmes dalībnieku uzmanību uz savstarpēju cieņu, lai novērstu negadījumus.   

Šogad avārijās miruši deviņi, ievainoti – 189 velobraucēji un smagi ievainots 21 velosipēdists.

Kopš 2017. gada uz Latvijas ceļiem negadījumos bojā gājuši 77 velobraucēji, no kuriem 34 avarējuši apdzīvotās vietās, bet 43 ārpus tām. Pēdējo gadu laikā negadījumu skaits gan samazinās, bet ne strauji.

"Pēdējo gadu laikā mēs redzam, ka daudz tiek darīts, un tas ir virziens, kurā visi mēs ejam, ka mums ir jāsper soļi, lai pilsētas kļūtu draudzīgākas velobraucējiem," norādīja CSDD Komunikācijas departamenta vadītāja Ilze Šipkēvica.

Sieviešu amatieru velobraukšanas klubs "Latvian Cycling Girls" sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju sāk akciju "Viens ceļš visiem", lai vērstu uzmanību uz to, ka gan autobraucēju, gan velosipēdistu, gan arī gājēju savstarpējā cieņa un izpratne par drošību palīdzēs izvairīties no nelaimes gadījumiem.

"Riteņbraucēji ir daļa no sabiedrības, mēs esam daudz, mēs kļūstam arvien vairāk ar katru gadu un arī auto kļūst vairāk, un mums visiem uz tiem ceļiem būs kopā jāsadzīvo," pauda velobraukšanas kluba "Latvian Cycling Girls" pārstāve Zane Kalverša-Ķeņģe.

"Faktiski vienīgais, ko likums paredz, ir tas, ka velobraucējiem ir jābrauc vienā rindā pēc iespējas tuvāk ceļa malai, norādīja Zane Kalverša-Ķeņģe.

"Reizēm, kad ir bīstamas situācijas, mēs nebraucam pie pašas ceļa malas, jo tad mēs kļūstam neredzami. Un autobraucējiem liekas – ko tad tur tas velobraucējs, pie pašas malas, pabraukšu garām, nekas jau nebūs," viņa sacīja.

Taču velosportisti teic, ka tieši šāda metode viņus pasargā, jo tas piespiež autovadītājus piebremzēt un apdzīt apdomīgāk.

Velosipēdistiem drošībai ir jānodrošina sava un sava braucamā redzamība ar atstarotājiem, gaismām, spilgtu apģērbu, un jāapzinās, ka arī pašiem ir jāvērtē citi satiksmes dalībnieki. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti