Tiesa atstāj spēkā NEPLP lēmumu anulēt apraides atļauju TV kanālam «Doždj»

Administratīvā rajona tiesa noraidījusi Krievijas kanāla "TV Rain" jeb "Doždj" pieteikumu, kurā lūgts atcelt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) lēmumu par apraides atļaujas anulēšanu šim kanālam.

Tādējādi tiesa atzinusi, ka NEPLP lēmums bijis pamatots, lai novērstu valsts un sabiedrisko interešu apdraudēšanu. Tiesa uzskata, ka kanāla izdarītie pārkāpumi bijuši pietiekami smagi, lai tā pārraides atļauju anulētu.

NEPLP kanāla darbībā bija fiksējusi vairākus pārkāpumus, un no tiem centrālais bija kanāla decembrī izplatītais aicinājums palīdzēt Krievijas armijas karavīriem.

"Protams, vārda brīvība un preses brīvība ir ļoti cienījama lieta un demokrātiskā sabiedrībā ieņem lielu lomu. Tomēr ir arī zināmi ierobežojumi, kas ir jāievēro, izmantojot šo brīvību," norādīja Administratīvās rajona tiesas tiesnese Sandija Audzere.

Lēmumu kanāls "Doždj" varēs pārsūdzēt mēneša laikā.

Tā kā "Doždj" lēmumu saņēma tikai pēcpusdienā, par iespējamo pārsūdzību kanāls vēl tikai lems.

KONTEKSTS:

NEPLP 2022. gada nogalē nolēma anulēt apraides atļauju Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai "Doždj", pamatojot to ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai. Lēmums pieņemts, vērtējot pārkāpumu kopumu, kas pieļauti pēdējā laikā: valsts valodas celiņa nenodrošināšana pārraidēm, Krimas attēlošana kartē kā daļa no Krievijas teritorijas, Krievijas armijas saukšana par "mūsu armiju", iespējama atbalsta paušana Krievijas armijai. Vērtēta arī no Valsts drošības dienesta saņemtā informācija.

Latvijas Žurnālistu asociācija izteica nožēlu par NEPLP lēmumu anulēt apraides licenci telekanālam "Doždj" un uzskata, ka tas ir nesamērīgs iepretim pieļautajiem pārkāpumiem. Starptautiskā organizācija "Reportieri bez robežām" paziņoja, ka Krievijas neatkarīgās TV programmas cenzūra ir Eiropas valsts necienīgs lēmums.

Tikmēr "Doždj" nolēma pārcelt savu redakciju uz Amsterdamu, jo Nīderlandē telekanālam ir izsniegta apraides licence.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti