Dienas ziņas

Daugavpils mākslas skolu jauniešus iepazīstina ar keramiķi Pēteri Martinsonu

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Policija svētkos testē Latvijā ražotus elektroskrejriteņus

Policija Dziesmu un deju svētkos testē Latvijā ražotus elektroskrejriteņus

Lai spētu pēc iespējas ātrāk reaģēt, Valsts policija šajos Dziesmu un deju svētkos izmēģina divus Latvijā ražotus elektroskrejriteņus. Tie ļauj sasniegt ātrumu 25 kilometri stundā un cauri dalībnieku vai skatītāju pilnām ielām ātri sasniegt vietu, kur gaida policiju. Līdz šim skrejriteņi esot īpaši noderējuši, ķerot dronu pilotus, kas bezpilota lidaparātus lidina neatļautās zonās. Un, visticamāk, ar laiku šie braucamrīki tiks iegādāti likumsargiem arī ikdienas darbam. 

Policists uz skrejriteņa, kas aplīmēts gluži tāpat kā jebkurš cits policijas braucamrīks, Rīgas ielās izraisa lielu interesi.

Valsts policijas Speciālo uzdevumu nodaļas galvenais inspektors Māris Vitkovskis norādīja: "Valsts policija uz Dziesmu svētku laiku ir iznomājusi no vietējiem ražotājiem elektroskūterus notestēt, kā tas der pilsētas apstākļos, lai operatīvi nokļūtu uz kādu konkrētu vietu vai tos pašus dronu pilotus fiksētu, jo parasti mēs nevaram paredzēt, kur viņi būs. Tā nokļūšana var būt dažādās vietās. Citreiz mums nākas uz jumtiem līst."

Šos skūterus Latvija ir nosūtījusi arī Ukrainai. Tie var attīstīt arī ātrumu 100 kilometri stundā, un tos iecienījuši ukraiņu armijas izlūki. Valsts policijas testētie braucamie gan pa pilsētu ļauj pārvietoties ar skrejriteņiem atļautajiem 25 kilometriem stundā.

Policijas pārstāvis atzīmēja: "[Skrejriteņi] ir ļoti ātri, mobili, ērti, amortizācija ir laba, pa pilsētas bruģi arī ļoti labi iet. Pagaidām mēs esam ļoti apmierināti."

Ja šie braucamrīki svētku laikā izrādīsies gana noderīgi, Valsts policija tos iegādāsies arī ikdienas lietošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti