Dienas ziņas

Ko Dziesmu svētku dalībniekiem liegts ienest teritorijā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Kuldīgas kultūras centra pārbūvei meklēs jaunu būvnieku

Kuldīgas Kultūras centra pārbūvei nākas meklēt jaunu būvnieku

Pērn vasarā Kuldīgas Kultūras centra pārbūves darbi iesākās cerīgi. Taču šī vasara nesusi nepatīkamas ziņas – būvniekam "Ostas celtnieks" pasludināta maksātnespēja. Tagad darbi apstājušies un veido dokumentāciju jaunam iepirkumam. Pašvaldībā cer, ka ar jauno būvnieku izdosies noslēgt līgumu līdz gada beigām.   

ĪSUMĀ:

  • Pērn jūlijā Kuldīga noslēdza līgumu par Kultūras centra pārbūvi ar  "Ostas celtnieku".
  • Darbus pabeigt bija plānots pusotra gada laikā, izmaksas ir 8 miljoni eiro. 
  • Darbi apstājušies, pirms Jāņiem pasludināta SIA "Ostas celtnieks" maksātnespēja.
  • "Lursoft": Pērn "Ostas celtniekam" bija nodokļu parādi, uzvarējis sešos konkursos.
  • Kuldīgā darbi ritēja vien kādus astoņus mēnešus, uz beigām jau iekavējoties.
  • Par darbiem samaksāts neliels avanss, kas ir apdrošināts.
  • Lai sagatavotu jaunu iepirkumu, projekts jāpapildina un jāsaskaņo.
  • Tikmēr Kuldīgas Kultūras centrs uzturas pārbūvētā lielveikala telpās.


Uz nožogojuma pie Kuldīgas Kultūras centra vēl palikuši uzraksti, ka šo ēku pārbūvē SIA "Ostas celtnieks", tomēr darbi te kādu laiku jau nenotiek, un pirms Jāņiem pasludināta uzņēmuma maksātnespēja.

Līgumu pašvaldība parakstīja pērnā gada 4. jūlijā. Uz to brīdi nebija juridiska pamata līgumu neslēgt un arī uzņēmums par zemāko piedāvāto cenu solīja darbus padarīt.

"Mēs esam rēķinājušies, arī līguma noteikumi paredz, ka jāierēķina riski, cerams, ka nebūs nekas neparedzēts," pirms gada medijiem sacīja SIA "Ostas celtnieks" valdes locekle Elīna Epalte-Drulle.

Kuldīga nav vienīgā, kurai jāmeklē cits būvnieks. "Lursoft" Klientu portfeļa monitorings atklāj, ka pagājušajā gadā "Ostas celtnieks", neskatoties, uz to, ka tam pastāvīgi, vien ar atsevišķiem izņēmumiem, reģistrēti nodokļu parādi, uzvarējis sešos publisko iepirkumu konkursos.

Kuldīgā darbi ritēja vien kādus astoņus mēnešus, uz beigām jau iekavējoties.

"Šobrīd, protams, nav samaksāta visa nauda, jo līgums paredzēja, ka apmaksa tiek veikta par izpildītajiem darbiem. Bija neliels avanss, kas ir apdrošināts," informēja Kuldīgas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Artis Roberts ("Kuldīgas novadam").

"Ostas celtnieks" ir veicis lielāko daļu demontāžas darbu, sācis pamatu un atsevišķu sienu betonēšanu, uzsākta pāļu dzīšana.

Kuldīgas attīstības aģentūras projektu vadītāja Madara Liekmane atzina, ka darbus iekavējuši arī jaunatklāti apstākļi, ko bez konstrukciju atsegšanas nevarēja iepriekš paredzēt. Lai sagatavotu jaunu iepirkuma konkursu, šobrīd autoriem projekts jāpapildina un jāsaskaņo.

"Tāpat ir nepieciešama šiem risinājumiem ekspertīze, skaņošana būvvaldē, atsevišķās institūcijās. Jātiek galā ar apjomiem, respektīvi, jāsaprot tas, ko būvnieks ir izdarījis, kas vēl jāizdara, kas ir jaunās lietas, kas nāk klāt, lai mums būtu tādu iepirkumu tāme, ko palaist uz iepirkumu," pastāstīja Leikmane.

Tikmēr Kuldīgas Kultūras centra vajadzībām pašvaldība nomā ilgu laiku neapdzīvoto Igaunijas lielveikalu ķēdes ēku. Lielo tirdzniecības zāli darbinieki iespēju robežās piemērojuši skatītājiem. Darbinieki jokojot saka – nu mums ir kultūras lielveikals.

"Ir lietas, ko mēs šeit varam darīt. Ir lietas, kas ir mazliet varbūt apgrūtinātas," atzina Kuldīgas Kultūras centra direktore Inta Burnevica.

"Nevaram nodrošināt, teiksim, pilnīgi visas teātra izrādes, jo ir ierobežoti skatuves parametri tieši augstuma ziņā. Mēs esam apmierināti ar to, kā šajā situācijā mums ir jādzīvo," sacīja Burnevica.  

Kora "Rāte" dziedātāja Sigita Vaivade savukārt piebilda, ka "tas, ka kultūras centrs šobrīd ir pielāgots, tas ir skaidrs, slikti tur nav, arī tas ir skaidrs, mēs varam novēlēt tikai izdošanos Kuldīgas novada pašvaldībai atrast jaunu būvnieku, jo ir ļoti, ļoti žēl, ka ir šāda situācija".

Darbus pabeigt bija plānots pusotra gada laikā, izmaksas ir 8 miljoni eiro. 

Šķiet, ka vispriecīgākais par darba dunas apklušanu ir stārķu pāris, kas pavasarī nekādi nebija pierunājams doties ģimenes ligzdu vīt citur, un viņiem aug divi stārķēni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti