Daugavpilī konstatēta lielo ķīru masveida nobeigšanās; aizdomas par putnu gripas uzliesmojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 1 mēneša.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ir saņēmis informāciju par lielo ķīru masveida nobeigšanos Daugavpilī, Esplanādes dīķī. Dienestam ir aizdomas, ka tas varētu būt saistīts ar augsti patogēnās putnu gripas uzliesmojumu savvaļas putniem, informēja PVD.

PVD inspektori ir noņēmuši paraugus laboratoriskai izmeklēšanai Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskajā institūtā "Bior". Laboratoriskie izmeklējumi ir uzsākti un testēšanai būs nepieciešamas 4-5 dienas. Notikuma vietā mirušie putni tiek savākti un likvidēti.

PVD aicina iedzīvotājus neapmeklēt minēto teritoriju un neaiztikt mirušus putnus, lai neapdraudētu savu veselību un nepieļautu slimības tālāku izplatību.

Savukārt mājputnu turētājiem PVD aicina rūpīgāk kā jebkad ievērot biodrošības prasības un nekavējoties informēt veterinārārstu vai PVD par mājputnu saslimšanu vai pēkšņu nobeigšanos.

KONTEKSTS:

Augsti patogēnā putnu gripa ir akūta, ļoti lipīga putnu infekcijas slimība, kam raksturīga augsta mirstība. Vīrusa rezervuāri un izplatītāji dabā ir savvaļas putni, sevišķi ūdensputni, kam slimība var noritēt bez raksturīgajām pazīmēm. Mājputni var inficēties, nonākot kontaktā ar inficētajiem savvaļas putniem, to izdalījumiem un fekālijām. Tāpat putnus var inficēt ar piesārņotu ūdeni, barību vai priekšmetiem (apaviem, apģērbu, inventāru), uz kuriem nonācis vīruss.

Latvijā augsti patogēnā putnu gripa līdz šim ir konstatēta tikai savvaļas ūdensputniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti