Dienas ziņas

40 000 ēnotāju sasniedz jaunu Ēnu dienas rekordu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ārstu palīgi sacenšas Sirds veselības kausā

Topošie ārstu palīgi sacenšas «Sirds veselības kausā»

"Sirds veselības kauss" – tā nosaukta Latvijas olimpiāde, kurā kardioloģijas pacientu aprūpē saviem spēkiem mērojas topošie ārstu palīgi. Šādas sacīkstes notiek pirmo reizi. Komandas apliecina savu prasmi neatliekamās situācijās, kardiogrammu lasīšanā un ārstniecībā. 

Visi pieci komandas dalībnieki burtiski elpo vienā ritmā, pildot dažādos uzdevumus, kas saistīti ar sirdi un tās veselību. Viņi mācās kādā no Latvijas medicīnas koledžām vai universitāšu filiālēm, un medicīna ir viņu sirdslieta.


Marta Roopa: "Patīk, gribas palīdzēt cilvēkiem. Un vienkārši strādāt." 

Anda Gabranova: "Es mīlu šo darbu."

Gatis Majauskis: "Apvieno visus kardioloģijas entuziastus, patīk iesaistīties akūtās situācijās."

Agnese Bleidele: "Gribējās kaut ko vairāk."


"Sirds veselības kausa" idejas autors Rafaels Ciekurs pastāstīja, ka pārstāvētas ir visas medicīnas koledžas: "Šie ir ārsta palīgi, kuri ir jau bez piecām minūtēm ar diplomu kabatā, gandrīz ir sākusies valsts prakse."

Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītāja Liene Cipule norādīja, ka sacensībās katrs var pārliecināties par savām spējām glābt dzīvību: "Tas uzdevums dzīvē būs diezgan sarežģīts, nāksies skrieties ar pašu nāvi. Un šeit var pārliecināties par to, ko var un kas vēl jāmācās."

Ēst veselīgi, daudz kustēties, nesmēķēt un nelietot alkoholu. To savu pacientu sirdīm ieteiks ikviens no šiem kardioloģijas entuziastiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti