SEPLP uzsāk Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanas procesu

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) kā valsts SIA "Latvijas Radio" (LR) un valsts SIA "Latvijas Televīzija" (LTV) augstākā lēmējinstitūcija ceturtdien, 4. aprīlī, pieņēma lēmumu par abu publiskas personas kapitālsabiedrību apvienošanas procesa uzsākšanu, informēja padomē.

SEPLP, īstenojot LR un LTV dalībnieku sapulces funkcijas, lēma uzsākt reorganizācijas procesu apvienošanas ceļā, abām valsts kapitālsabiedrībām saplūstot, lai nodibinātu iegūstošo valsts SIA "Latvijas Sabiedriskais medijs", kas darbu sāks 2025. gada 1. janvārī.

Reorganizācijas nosacījumi paredz, ka iegūstošās sabiedrības pamatkapitāls netiks palielināts, reorganizācijas procesā iesaistītās kapitālsabiedrības nodos visu savu mantu iegūstošai sabiedrībai un beigs pastāvēt bez likvidācijas procesa. VSIA "Latvijas Sabiedriskais medijs" kapitāla daļu turētājs būs SEPLP.

Saskaņā ar SEPLP lēmumu LR un LTV valdes locekļiem uzdots veikt nepieciešamās darbības, lai 2024. gadā nodrošinātu reorganizācijas procesu.

SEPLP atgādināja, ka 2024. gada 3. februārī stājās spēkā grozījumi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā, kas nodrošina tiesisku pamatu apvienota sabiedriskā medija izveidei un darbībai, sākot no 2025. gada.

Gatavojoties vienotā uzņēmuma izveidošanai, SEPLP vadībā līdz 2024. gada beigām strādās kopīgi ar LR un LTV darbiniekiem izveidotās darba grupas pārvaldības, sabiedriskā pasūtījuma un finanšu vadības jautājumos.

Apvienotā uzņēmuma nosaukums būs "Latvijas Sabiedriskais medijs", bet turpinās pastāvēt pazīstamie Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas programmu un pakalpojumu zīmoli. 

SEPLP uzsvēra, ka, izveidojot vienotu Latvijas Sabiedrisko mediju un nodrošinot tam atbilstošu finansējumu, tiks vairāk attīstīts sabiedriskā medija digitālais saturs un uzlabosies satura kvalitāte, kā arī tiks nodrošināta tā plašāka sasniedzamība. Līdz ar to Latvijas Sabiedriskais medijs dos papildu impulsu mediju telpas attīstībai un demokrātijas stiprināšanai Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti