Labrīt

Pirmais Latvijas repa mūzikas portretējums grāmatā - Gustavo autobiogrāfija

Labrīt

Centra partijas saraksta līdere Eiroparlameta vēlēšanās - Inna Djeri

Re:Check: Vai viss, ko saka EP deputātu kandidāti, ir taisnība?

«Re:Check» pārbauda: Vai tieslietu ministrei taisnība, ka Kariņš politisko atbildību uzņēmās par lidojumiem?

Vai taisnība tieslietu ministrei Inesei-Lībiņai Egnerei ("Jaunā Vienotība"), ka viņas partijas biedrs, bijušais premjers Krišjānis Kariņš ir uzņēmies politisko atbildību par lidojumiem ar privātajiem avioreisiem? To noskaidroja "Re:Baltica" faktu pārbaudes projekta "Re:Check" melu un maldu apskats.

Pagājušonedēļ tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ("Jaunā Vienotība") viesojās TV3 rīta raidījumā "900 sekundes". Raidījuma vadītāja ministrei jautāja arī viņas vērtējumu par partijas biedra, bijušā premjera Kariņa lidojumiem ar privātajiem avioreisiem.

Pēdējos mēnešos žurnālisti noskaidrojuši, ka toreizējais premjers tos izmantojis arī tad, kad uz konkrētajiem galamērķiem viegli varēja aizlidot ar "airBaltic" pasažieru reisiem, un lidojumi Latvijai izmaksājuši vairāk, nekā minēts iepriekš. 

Uz raidījumā uzdoto jautājumu, vai Kariņam vajadzēja rīkoties šajā situācijā citādāk, gan izmantojot šos lidojumus, gan arī, kas ne mazāk būtiski, skaidrojot to visu sabiedrībai, Lībiņa-Egnere skaidru viedokli par lidojumiem nesniedza. Taču sacīja, ka Kariņš jau esot uzņēmies politisko atbildību, atkāpjoties no amata. 

"Tur ir dažādas situācijas. Gan kovidlaika lidojumi, gan citi lidojumi, līdzīgi ,kā tas ir bijis citu valstu premjerministriem, bet galvenais, manuprāt, vēstījums, ka Kariņa kungs ir atkāpies kā premjerministrs, viņš ir šo politisko atbildību uzņēmies, un to es tā arī vērtēju." 

Taču Kariņš no premjera amata atkāpās pagājušā gada augustā, kad sabiedrībai par viņa lidojumiem nekas vēl nebija zināms. Demisijas iemesli bija pavisam citi. Kariņš toreiz skaidroja, ka valsts attīstībai vajadzīga dinamiskāka valdība, kas var pieņemt arī sarežģītus lēmumus. Viņš līdz šim arī nav izteicis nožēlu, ka izvēlējies lidot ar privātajiem, nevis regulārajiem reisiem, lai gan ir atzinis, ka bija kļūda nestāstīt par to sabiedrībai uzreiz. 

"Re:Check" lūdza ministres birojam skaidrot viņas teikto: "Politiskās atbildības uzņemšanās augstākā pakāpe ir atkāpšanās no amata. Ja amatpersona ir atkāpusies, to nevar izdarīt otru reizi. Nav svarīga secība, bet gan fakts, ka valdības vadītājs nav amatā."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti