Panorāma

"Indexo" banku varētu atklāt vasarā

Panorāma

Panorāma

Profesionālajā dienestā uzņem 50 karavīrus

Profesionālajā dienestā uzņem 50 jaunos karavīrus

Kāds darbu birojā pie datora, cits labi apmaksātu darbu ārzemēs un vēl kāds darbu ar bērniem izlēmis apmainīt pret formas tērpu un ieročiem, pievienojoties Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS). Pirmdien, 4. martā, līgumu par profesionālo dienestu parakstīja 50 jaunie karavīri, kas izturējuši veselības un citas pārbaudes un pašreizējos ģeopolitiskajos apstākļos izlēmuši sargāt savu valsti.

"Nedaudz ir satraukums, un tas ir pašsaprotami. Tas ir tāds liels solis manā dzīvē. Bet uztraukums ir labā ziņā, nevis sliktā ziņā," atzina Evija, kura bija to 50 karavīru vidū, kas šodien parakstīja līgumu par profesionālo dienestu NBS. 

Jauno karavīru vidū ir gan sievietes, gan vīrieši, daudziem šī ir pirmā militārā pieredze.

Piemēram, Liāna iepriekš strādāja par auklīti bērnudārzā: "No auklītes par karavīru – tā kaut kā sanāca. Gan jau, ka smagi būs, bet izturēšu. Man vīrs strādā Nacionālajos bruņotajos spēkos. Izdomāju, ka vajag kaut ko pamainīt."

Iestāšanās NBS profesionālajā dienestā
Iestāšanās NBS profesionālajā dienestā

Kāds no bērnudārza uz armiju, vēl kāds biroja darbu nomainījis pret profesionālo dienestu, un kāds pat atteicies no darba ārzemēs. "Iepriekš bija biroja darbs – katru dienu sēdēju pie datora un vēlējos mainīt to," teica Edgars. Savukārt Andris sapratis, ka stabils darbs ofisā vairs nav tas, ko viņš vēlas darīt. "Bija iespēja pastrādāt ārzemēs. Iepatikās. Piecus gadus braukāju. Tas bija ar mežiem saistīts darbs Norvēģijā," paskaidro Andris.

Arī vēlme aizsargāt savu valsti kļuvusi spēcīgāka, turpinoties Krievijas brutālajam karam Ukrainā. Karš, kas ir samērā netālu, arī ir mudinājis izšķirties par šādu izvēli.

"Protams, tas arī mazliet spēlēja lomu. Gribējās, lai labāk zinu, kā rīkoties tādā situācijā. Tas bija arī viens no iemesliem," atzina Edgars. 

Arī Andris sprieda: "Tas ir skaidrs, ka kaut kas var notikt, un tad labāk būt gatavam, nevis sēdēt mājās un neko nedarīt."

Šādi iesaukumi notiek apmēram astoņas reizes gadā. Ir prieks, ka vēlme pievienoties NBS ir stabili augsta, bet gribētos vēl vairāk. Rekrutēšanas un atlases centra priekšnieks Rihards Rozenbaums stāstīja – pievienoties dienestam var cilvēki vecumā no 18 līdz 40 gadiem, un pašlaik vidējais jauno karavīru vecums ir ap 30 gadiem. Tie ir cilvēki, kam ir dzīves pieredze un kas apzinās, ko nozīmē dienests. 

"Protams, tas nav parasts darbs. Tā ir pirmkārt lielāka atbildība ne tikai pret darba devēju, bet arī pret valsti, jo pēc sešu nedēļu apmācības jaunie karavīri dod zvērestu. Mēs nēsājam uz formas Latvijas karodziņu, ir jābūt lepniem par to, un attiecīgi krīzes situācijā ir jāpilda savi dienesta pienākumi," skaidroja Rozenbaums.

Pēc līguma parakstīšanas jaunajiem karavīriem sāksies apmācības Alūksnē, kājnieku skolā, kur viņi pavadīs divarpus mēnešus.

"Šodien primārais uzdevums ir viņus aizvest uz turpmākā dienesta vietu, un tur, protams, izsniegt ekipējumu, apģērbu un  iepazīstināt ar to, kas viņus sagaida dienestā," pastāstīja NBS kājnieku skolas pārstāvis Nikolajs Fonarjovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti