Mūžībā devies matemātikas grāmatu autors Agnis Andžāns

Mūžībā devies matemātikas grāmatu autors Agnis Andžāns, informēja Latvijas Universitātes A. Liepas Neklātienes matemātikas skolā.

Andžāns (19.08.1952.–03.03.2024.) bija Latvijas Universitātes profesors un daudzu matemātikas grāmatu autors. Savu darba mūžu no 1971. gada līdz 2012. gadam viņš veltījis Latvijas Universitātei un lielu ieguldījumu devis talantīgo skolēnu sagatavošanā un matemātikas skolotāju izglītošanā.

Pedagoģiskās darbības laikā Andžāns attīstīja padziļinātu matemātikas mācīšanas sistēmu, kas jebkuram apdāvinātam skolēnam dotu iespēju apzināties un attīstīt savas spējas, mācoties jebkurā Latvijas skolā.

No 1979. gada līdz 2010. gadam viņš vadīja Latvijas Universitātes A. Liepas Neklātienes matemātikas skolu un nodrošināja matemātikas olimpiāžu norisi Latvijā.

Kolēģi, studenti, skolēni un skolotāji ļoti novērtēja viņa atbalstu, nesavtīgo darbu un augsto profesionalitāti, uzsvēra skolā.

1996. gadā Andžāns apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

"Matemātika tieši tāpēc ir zinātņu karaliene, ka tā, pirmkārt, kalpo visām zinātnēm, otrkārt, tā ir visgodīgākā no visām zinātnēm, treškārt, to izvēlas labi cilvēki," teicis Andžāns.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti