Dienas ziņas

Kuldīgā iededz Ziemassvētku egli

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Ziemassvētku skrējienā vāc līdzekļus labdarībai

Ziemassvētku vecīšu skrējienā vāc līdzekļus labdarībai

Latvijā jau kopš 2008. gada par tradīciju kļuvis Ziemassvēku vecīšu skrējiens. Aizvadītajos gados tā dalībnieku skaits audzis, pērn pulcējot pustūkstoti skrējēju. Arī svētdien vecīši pulcējās, kaut dažiem sals knieba degunos, un sildījās skrienot. Lai gan skrējiena mērķis ir labdarība, Ziemassvētku vecīši norāda – viņu motivācija ir jautrība.

Doma laukumā šodien varēja sastapt desmitiem, varbūt pat simtiem Ziemassvētku vecīšu. Kā lai noskaidro, kurš no viņiem ir īsts?

Ziemassvētku vecīšu skrējiens Vecrīgā
Ziemassvētku vecīšu skrējiens Vecrīgā

"Katram īstam vecītim ir bārda," stāsta viens no vecīšiem.

Taču viņam uz šo godu ir arī konkurenti. "Īstāks vairs nevar būt. Pats īstākais ir ieradies. Tie visi pārējie ir viltvārži."

Viens par otru īstāki. Lielāki un mazāki. Doma laukumā viņi sāk pulcēties jau vismaz stundu pirms gaidāmā skrējiena. Starp vecīšiem daudz ārvalstu viesu. Viņus visus vieno kopābūšanas prieks. Sastaptie studenti no Francijas saka, ka viņu dzimtenē neesot šādu pasākumu.

"Tas ir jautri, pārsteidzoši. Es domāju, ka mums būs labas atmiņas," priecājas Ema, Aleksis un Matilde.

Lai gan kādam varētu rasties šaubas, ka visi skrējēji ir Ziemassvētku vecīši, savā ziņā tā arī ir. Viņi visi, piedaloties labdarības skrējienā, sagādā lielu dāvanu.

Šogad Ziemassvētku vecīšu labdarības skrējienā Rīgas starptautiskais Rotari klubs vāc līdzekļus programmai "Care Mobile," kas nodrošina bezmaksas medicīniskās konsultācijas bērniem.

Šī gada deviņos mēnešos sniegtas vairāk nekā 4000 medicīniskās konsultācijas bērniem 40 dažādās vietās Latvijas lauku reģionos. Un tagad to skaitu varēs papildināt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti