Dienas ziņas

Aicina iepriecināt bērnus "Laimas" labdarības namiņā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kuldīgā iededz Ziemassvētku egli

Kuldīgā iemirdzas Ziemassvētku egle

Decembra pirmajās dienās daudzviet Latvijā iemirdzas Ziemassvētku egles un sācies svētku gaidīšanas laiks. Arī Kuldīgā. Ar bagātu pasākumu klāstu te aizvadīts ziemas festivāls "Notici brīnumam!".

Ne viens vien no uzrunātajiem cilvēkiem atzina, ka labākā dāvana svētkos ir kopābūšana ar saviem mīļajiem.

Tuvojoties Kuldīgas kultūras centram, gaisā jūtama pankūku smarža, turpat uz uguns vārās tēja un visapkārt rosīga kņada, un ziemas festivāls "Notici brīnumam!" rit pilnā sparā.

Ziemassvētku egles iedegšanas pasākums Kuldīgā
Ziemassvētku egles iedegšanas pasākums Kuldīgā

Kamēr vieni iemēģina, kā ir nest dāvanu maisus vai vest lielos konfekšu grozus, kāds cits jau pārbauda savu precizitāti vai ir dāvaniņu ražotnē. Rūķu mājas viesistabā skan dziesmas, spēlē Rūķu orķestris, un nenoguris bērnus uzklausa Ziemassvētku vecītis, pie viņa visgarākā rinda. Te, pilsētā, ir uzburta arī Meža pasaka, kurā patverties no ikdienas steigas.

"Tas ir mūsu lielais lolojums, visu mēnesi šis dārzs ir apmeklējams. Tā ir tāda Ziemassvētku pietura, kurā tu vari atnākt, apsēsties, pabūt mierā un pabaudīt skaistumu," stāsta Kuldīgas kultūras centra pasākumu organizatore Inese Afanasjeva .

Sācies Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Kāds no uzrunātajiem bērniem jau ir izveidojis sarakstu, ko vēlētos svētkos, kāds vēl nē, bet pieaugušie jau zina, kas ir viņu gaidītākā dāvana.

"Galvenais, lai visi esam kopā, lai visi var būt veseli, priecīgi, labi justies. Mazāk raižu, vairāk prieka un novērtēt to, kas mums ir," novēl pasākuma apmeklētāja Inese Kulberga.

"Dāvana ir jau tas, ka mums ir divas brīnišķīgas meitas. Tas ir īpašs laiks visiem. Mēs esam jauna ģimene, līdz ar to viss arī mums kā vecākiem ir jauns. Cenšamies dot maksimāli labāko, līdz ar to arī vedam bērnus, lai redz kādas vērtības, jo mūsdienās vērtības pazūd ātri, dodam no pirmsākumiem," stāsta Egils Jermačenko, kurš ar ģimeni atbraucis no Brocēniem.

Lita Jermačenko piekrīt: "Kvalitatīvi pavadīt kopā laiku ar ģimeni. Nevis tās dāvanas, bet patiešām kopā pavadītais laiks."

Līdzīgās domās ir pasākuma apmeklētāja Dina Šimpermane. "Būt atkal kopā ar mazbērniem, ar dēlu ģimenēm. Un arī kaut kādas cerības, jo, kā saka, ir cerība, būs kas citādāks un labāks. Ziemassvētki un Saulgrieži - tie ir mani svētki."

Dienai sliecoties uz vakarpusi, visi ceļi ved uz pilsēts sirdi – Rātslaukumu, kur jau saposta gaida egle. Arī Ziemassvētku vecītim pēc egles iemirdzēšanās atkal darba pilnas rokas.

Ziemassvētku vecītis ieradies apciemot Kuldīgu
Ziemassvētku vecītis ieradies apciemot Kuldīgu

"Nu sen nebija tā bijis, ka tik daudz man visu ko labu vēlē. Lai man veselība esot, lai varot paspēt, lai tie brieži esot paklausīgi un visādas tādas praktiskas lietas," stāsta pats vecītis.

"Bet vislabākais bija, ka man atnāca viens tāds maziņš pielūdzējs un teica, - es vienkārši gribu ar tevi pasēdēt. Nu ko man vēl vairāk vajag?"

Priecīgu noskaņu Kuldīgā radīja arī gaismu spēles Ventas rumbā, kas iemirdzējās daudz krāšņāk nekā ikdienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti