Ministre aicina Tieslietu padomi vērtēt tiesvedības procesus Rusiņa lietā 

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ("Jaunā Vienotība") 28. aprīlī nosūtījusi vēstuli Tieslietu padomes priekšsēdētājam Aigaram Strupišam ar aicinājumu, respektējot tiesu varas neatkarību, izvērtēt tiesvedības procesus saistībā ar Leonu Rusiņu un viņa Jēkabpils pusē pastrādāto bijušās dzīvesbiedres slepkavību un nepieciešamos uzlabojumus tiesu darba organizācijā. 

Līdz 9. maijam Strupišs aicinājis Tieslietu padomes locekļus nominēt kandidātus darba grupai, kura izvērtēs tiesas lomu šajos procesos un iespējas tos uzlabot, lai izslēgtu šādas traģēdijas.

Tieslietu ministre norādīja, ka tiesības uz dzīvību un veselību ir personas pamattiesības, tāpēc ikvienai amatpersonai un iestādei ir pienākums izvērtēt notikušo, tajā skaitā, lai rastu atbildi uz jautājumu, ar kādiem līdzekļiem varētu tikt novērstas smagas un neatgriezeniskas sekas – cilvēka, kas lūdzis valsts aizsardzību, nāvi.

Tieslietu padomes priekšsēdētājs Strupišs norādīja: "Lai gan pirmsšķietami Rusiņa tiesvedībās nav saskatāmi Zemgales rajona tiesas procesuālie pārkāpumi, esmu aicinājis Tieslietu padomes locekļus līdz 9. maijam nominēt kandidātus darba grupai, kas veiks padziļinātu izpēti par informācijas apriti šajos procesos. Tāpat darba grupa nepieciešamības gadījumā sniegs priekšlikumus, kā šos procesus no tiesu skatupunkta varētu pilnveidot lietās, kas saistītas ar personu aizsardzību pret vardarbību vai tās draudiem."

Vienlaikus Strupišs atzinīgi vērtē tieslietu ministres ierosinājumu Tieslietu padomei aplūkot konkrētu situāciju plašākā kontekstā, lai nākotnē pilnveidotu tiesu komunikāciju un veidotu efektīvāku sadarbību ar citām tiesību aizsardzības iestādēm. 

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā tieslietu ministre uzdevusi Tieslietu ministrijai pilnveidot Kriminālprocesa likumu, nosakot vardarbību ģimenē par prioritāri izskatāmu kriminālprocesu. Lai izstrādātu nepieciešamos grozījumus, Tieslietu ministrija ir izveidojusi starpinstitūciju – tostarp ar tiesnešu, prokuroru un citu klātbūtni – darba grupu, kas uzsākusi darbu. Darba grupas priekšlikumus nākamnedēļ iecerēts iesniegt Saeimas Juridiskajai komisijai. 

KONTEKSTS:

16. aprīlī Jēkabpils novadā sava bērna un mātes acu priekšā tika nogalināta 1983. gadā dzimusi sieviete. Slepkavību pastrādāja viņas bijušais vīrs Rusiņš, kurš mēnešiem ilgi sievietei draudēja un viņu vajāja, par to regulāri tika ziņots policijai, bet sieviete pasargāta netika.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks uzdeva sākt dienesta pārbaudi, lai "pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli". Ruks pagājušajā nedēļā paziņoja, ka saistībā ar Rusiņa meklēšanu amatu zaudēs Austrumzemgales policijas iecirkņa priekšnieks Rolands Bērziņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti