Kalnciema ielas iedzīvotāji bažījas par iespējamu daudzstāvu nama projektu; pašvaldība ar atbildi nesteidzas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kalnciema ielas iedzīvotāji bažījas par iespējamu daudzstāvu nama projektu, kas apdraudētu apkaimes vēsturisko apbūvi un aizsegtu sauli tuvējām mājām. Projekts pirms pāris gadiem apspriests būvvaldes sēdēs, bet lēmums par būvatļauju nav atrodams, taču iedzīvotāji šopavasar novērojuši gatavošanos kādiem būvdarbiem Kalnciema ielā 9. Iedzīvotāji ar jautājumiem vērsušies arī pašvaldībā pirms divām nedēļām, bet atbildes pagaidām nav saņemtas. Rīgas domē Latvijas Radio apstiprināja, ka šajā adresē iepriekš izsniegta kāda būvatļauja, taču pagaidām neprecizēja, kāda apbūve šajā projektā paredzēta.

Kalnciema ielas 9A daudzstāvu mājas iedzīvotāji pamanījuši, ka pagalmā esošā nelielā pamestā koka ēkā šopavasar sākusies rosība, taču nav bijusi publiska apspriešana par kādu apbūves projektu teritorijā. Apkaimes iedzīvotāji izpētījuši, ka 2020. gada būvvaldes sēdēs apspriesta būvatļauja Jogas apmācības centram ar kafejnīcas telpām un dzīvokļiem Kalnciema ielā 9, bet pēcāk būvniecības informācijas sistēmā būvatļauja nav publicēta.

Kalnciema ielas iedzīvotāji bažījas par iespējamu daudzstāvu nama projektu; pašvaldība ar atbildi nesteidzas
00:00 / 03:40
Lejuplādēt

"Ierakstot šo adresi interneta meklētājā, ieraudzījām tādu vizualizāciju, kur šajā vietā ir ēka ar 12 stāviem. Teritorija tur ir ļoti maza un sanāk burtiski priekšā mūsu logiem, koku vizualizācijā vairs nav un atstāta tikai daļa no koka mājas. Jautājums, vai tiešām šāda būvatļauja izsniegta, kāpēc nav bijusi nekāda publiskā apspriešana, kas notiek ar kokiem, kā tas vispār būtu iespējams šajā teritorijā. Tas, ko mēs redzam Būvniecības informācijas sistēmā, ka pagājušā gada decembrī tur izsniegtas atļaujas arī ūdenstīkliem, kanalizācijai, siltumapgādei un tas arī rosina jautājumus," stāstīja iedzīvotāja, kas vēlējās palikt anonīma.

Kalnciema ielas iedzīvotāji bažījas, ka iespējamais daudzstāvu ēkas projekts pārkāpj teritorijas plānu, jo šai vietai Rīgā ir vēsturiskās apbūves aizsardzība un tur atļauts būvēt vien trīs stāvu augstumā.

Turklāt teritorijā ir vairāki lieli koki. Iedzīvotājas pieminētā vizualizācija atrodama privātā portālā "citify.eu", kas apkopo informāciju par plānoto un būvniecības stadijā esošo apbūvi Rīgā. Iedzīvotāji ar jautājumiem vērsušies arī pašvaldībā, bet atbildes divu nedēļu laikā vēl nav saņēmuši. Rīgas dome apstiprināja, ka 2020. gadā kāda būvatļauja izsniegta, bet šodienas laikā plašāk informāciju par projektu nevarēja komentēt.

"Ņemot vērā, ka ne visa būvniecības ieceru tehniskā dokumentācija ir pieejama elektroniski, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments pēc iespējas drīz apkopos par visām būvniecības iecerēm šajā adresē un sagatavos atbildi iedzīvotājiem. Iepriekš projektus varēja iesniegt arī papīra formātā, un attiecīgi šajā gadījumā mums ir nepieciešams arhīvā atrast šo projektu un apskatīties precīzi, kas tur ir paredzēts," teica pašvaldības pārstāvis Kaspars Līcītis.

Savukārt Āgenskalna apkaimes biedrības pārstāve Madara Gibze vērtēja, ka Būvniecības informācijas sistēmas datu ievades kvalitāte un ērtums lietotājam ir jāuzlabo, jo nereti informācija par kādu projektu virzību ir nepietiekama.

"Kāpēc iedzīvotāji neuzticas, – jo tā vizualizācija "citify.eu" liecina par to, ka attīstītājam ir bijusi interese par šo zemes gabalu un viņš kādam ir pasūtījis projektu, un tas ir publicēts. Mums ir publiski droši ticamas datu bāzes, un tad ir arī kaut kādi privāti uzņēmēji, kas kaut ko publicē, kas tiem ir pieejams. Bet mūsu aicinājums būtu, lai šī publiskā informācija strādātu pāri visai citai informācijai, lai tā būtu ātrāk un vieglāk pieejama. Tas būtu ļoti korekti pret iedzīvotājiem – par to informēt. Mēs esam vairakkārt saskārušies ar to, ka būvatļauja tiek publicēta novēloti vai ne visa informācija tur ir pieejama un mums jāraksta vēstule, lai to saņemtu," skaidroja Gibze.

Pašvaldība norādīja, ka patlaban Kalnciema ielā 9 ir saskaņoti arī būvdarbi tur esošās ēkas nostiprināšanai un bīstamo konstrukciju demontāžai. Savukārt plašāku informāciju par iepriekš apstiprināto būvatļauju un projektu pašvaldība sola sniegt rīt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti