Partiju reitingi janvārī: «Jaunā Vienotība» saglabā līderpozīcijas, lielākais kritums ZZS

Partiju reitingā līderpozīcijas janvārī joprojām saglabāja "Jaunā Vienotība", kurai uz pēdām min "Progresīvie", Nacionālā apvienība, "Latvija pirmajā vietā" un Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), kas mēneša laikā piedzīvojusi lielāko kritumu, liecina pētījuma centra SKDS aptaujas dati.

Salīdzinot aptaujas datus par decembri, redzams, ka "Jaunajai Vienotībai" ir neliels kāpums, bet "Progresīvajiem" – par veselu procentpunktu no 6,7% līdz 7,7% procentiem. Vislielākais kritums aizvadītajā mēnesī ir ZZS no 7,8% līdz 6,7%.

Partiju reitingi janvārī
Partiju reitingi janvārī

Liels skaits aptaujāto uz jautājumu, par ko balsotu vēlēšanās, ja tās notiktu rīt, atbildējuši ar "nezinu" – tādu bija 25,3%. Tas nozīmē, ka partijām ir par ko pacīnīties.

Partiju reitingi janvārī
Partiju reitingi janvārī

Grafikā, kur redzami pārrēķinātie dati, ņemot vērā partiju popularitāti starp balsstiesīgajiem, kuri aptaujas brīdī bija izlēmuši, par ko balsot, un arī ņemot vērā aptaujāto gatavību piedalīties vēlēšanās, pēc ilgāka laika ir nelielas izmaiņas. Ja līdz šim visu laiku varēja vērot, ka 5% barjeru varētu pārvarēt septiņas partijas – tās, kas šobrīd pārstāvētas parlamentā, -  tad tagad tām pievienojusies arī "Saskaņa". 

Kopumā tika aptaujāti 1799 pilsoņi – gan tiešās aptaujās, gan internetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti