Rīgas dome vēl pirms 4 gadiem uzdeva īpašniekam sakārtot otrdien degušo ēku Brīvības ielā

Rīgas pašvaldība vēl pirms četriem gadiem uzdevusi īpašniekam sakārtot otrdien degušo graustu Brīvības ielā, norādīja Rīga domē.

2019. gada 27. februārī Rīgas dome uzdeva īpašniekam novērst konstatēto bīstamību un veikt ēkas pilnu sakārtošanu.

Lēmums tika apstrīdēts, un tā darbība apturēta līdz lietas iztiesāšanai. Tiesvedība beidzās 2023. gada decembrī, tiesai atzīstot izdoto lēmumu par pamatotu un tiesisku. 

Pienākumus, kas ir saistīti ar bīstamības novēršanu – ēkas ārējās konstrukcijas noturību zaudējušo arhitektonisku elementu un apmetuma noņemšanu –, īpašnieks esot izpildījis. Pienākumi, kas saistīti ar ēkas pilnu sakārtošanu, izpildīti tikai daļēji – būvvaldē iesniegta būvniecības iecere.

Īpašuma departaments 2023. gada decembrī nosūtīja adresātam brīdinājumu par lēmuma piespiedu izpildes procesa, soda naudas piemērošanas sākšanu. Pirmais izpildrīkojums par soda naudu tikšot nosūtīts janvārī.

Ēkas īpašnieks esot juridiska persona, tādēļ soda naudas maksimālais apmērs būs 10 000 eiro. To sasniegšot pakāpeniski, palielinot ar katru nākamo sodu.

Savukārt, ja ugunsgrēka rezultātā atklāsies jauni ar bīstamību saistīti apstākļi, kuru dēļ būtu nepieciešama kāda nekavējoša rīcība no īpašnieka puses, šo jauno pienākumu īpašniekam uzliks Pilsētas attīstības departaments. Ja īpašnieks to neizpildīs, Īpašuma departaments veiks pasākumus, kas būs saistīti ar tuneļu uzstādīšanu vai būvdarbiem, ēkas konservāciju vai demontāžu.

KONTEKSTS:

2. janvārī Brīvības ielā 88, Rīgā daļēji neapsaimniekotā sešstāvu dzīvojamā mājā izcēlās ugunsgrēks. Ekā dega bēniņi 258 kvadrātmetru un sestais stāvs piecu kvadrātmetru platībā.

Šis 1910. gadā uzceltais, arhitekta Konstantīna Pēkšēna projektētais jūgendstila nams ir viens no lielākajiem un iespaidīgākajiem tā laika īres namiem Rīgā, kas jau gadiem pamatā stāv tukšs un neapsaimniekots, proti, pa laikam īrnieki ir nama pirmajā stāvā, bet augšējie stāv tukši.

Celtne aizņem divus zemesgabalus kvartāla stūrī, apjožot plašu iekšējo pagalmu, kas bijis paredzēts kā tirdzniecības pasāža. Ar ielas telpu to saista lielas vārtrūmes, kas novietotas uz pagalma diagonāles, liecina Rīgas Jūgendstila centra informācija.

2020. gada izskaņā ēkas īpašnieki bija SIA "MJ Development", kas solīja namu pārveidot par pieczvaigžņu viesnīcu, investējot apmēram 25 miljonus eiro, taču nekāda projekta virzība nav bijusi novērojama. Kā liecina "Firmas.lv" informācija, "MJ Development" īpašniece ir Lietuvas pilsone Ofika Davojana. Uzņēmums 2022. gadā strādājis ar 0,23 miljonu eiro apgrozījumu un nepilnu 100 000 eiro zaudējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti