4. studija

Kāpēc šogad gandrīz līdz Ziemassvētkiem Rīga vēl nebija izrotāta?

4. studija

Ar kādu apņemšanos esam nolēmuši doties 2024. gadā?

Vai jumti var palikt netīrīti, ja neizdodas sazināties ar automašīnu īpašniekiem?

Kā par ēku jumtu tīrīšanu brīdināt zem tiem novietoto auto īpašniekus?

Ziemā jumta tīrīšanas darbus nereti kavē pie mājām novietotie transportlīdzekļi. Ar Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumu "4. studija" sazinājās Kaspars Ķikusts, kurš ir industriālais alpīnists. Namu apsaimniekotāja uzdevumu – novākt lāstekas no kāda nama jumta Sarkandaugavā – viņam traucēja paveikt uz ielas atstātās automašīnas, taču noskaidrot, kas ir auto īpašnieki un kā ar viņiem sazināties, nebija nekādu iespēju. 

Ķikusts stāstīja, ka pērn pašvaldības policija sazvanīja transportlīdzekļa īpašnieku un informēja, ka nepieciešams pārvietot transportlīdzekli, bet šogad – ne, kā rezultātā jumta tīrīšanas darbi nevarēja notikt.

"Mums vajag panākt, ka uz to brīdi, kad notiek tā tīrīšana, lai mašīnu nav. Protams, sētnieki norobežo, lai cilvēki neliek, bet vienmēr būs kāds, kas izdomās – es te tagad nolikšu. Mēs nevaram izdarīt savu darbu, jo lāstekas ir tieši virs ieejas," pauda Ķikusts.  

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis skaidroja, ka ne vienmēr transportlīdzekļa īpašnieka tālruņa numurs ir pieejams. Mēdzot būt arī gadījumi, kad automašīna reģistrēta uz uzņēmuma vārda un norādītais numurs pieder darbiniekam, ar kuru, piemēram, brīvdienā nevar sazināties. 

"Situācijas var būt daudz un dažādas," uzsvēra Sadovskis. "Protams, iespēju robežās mēs arī atsaucamies šādiem lūgumiem un mēģinām palīdzēt, bet garantēt, ka šo autovadītāju varēs sasniegt pāris minūšu laikā, nevar."

Pašvaldības policijai nav datu bāzes ar visu transportlīdzekļu īpašnieku telefona numuriem. Savukārt Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) norādīja, ka viņiem nav tiesību pat pašvaldības policijai dot transportlīdzekļu īpašnieku telefona numurus – tas neesot likumiski.  

"To mēs nedrīkstam darīt tieši tā iemesla dēļ, ka pašvaldības policijai ir tiesības šo transportlīdzekli evakuēt," atzina CSDD pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters. 

Rīgas domes (RD) Ārtelpas un mobilitātes departamentā skaidroja – ja ir nepieciešams bloķēt ielu vai uzstādīt stāvēšanas aizlieguma zīmes, tad vēlams aptuveni piecas dienas pirms plānotajiem sniega tīrīšanas darbiem par to rakstiski informēt departamentu, kas izsniedz saskaņojumu. 

"Ja ir nepieciešamība pilnībā bloķēt šo ietves daļu vai tur ir kaut kāds milzīgs jumts, kur šie darbi būs ilgi, tad jau būs jāvēršas pašvaldībā, lai saskaņotu ielas bloķēšanu, un tad tiks izvietotas atbilstošas ceļazīmes, kas var paredzēt arī automašīnu evakuāciju," skaidroja Sadovskis.  

Tātad – apsaimniekotājam vai darbu veicējam savlaicīgi jāizvieto informatīvā zīme, kad plānoti jumta tīrīšanas darbi. Ja pēc vairākām dienām, kad tiešām jumts tiek tīrīts, transportlīdzekļi nav pārvietoti, ir jāsauc pašvaldības policija, kas tālāk organizēs transportlīdzekļa evakuāciju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti