Jēkabpils novadā tikai trešdaļa tiltu normālā stāvoklī; pilnīgai atjaunošanai vajadzīgi 11 miljoni eiro

Jēkabpils novadā no 50 tiltiem labā vai apmierinošā stāvoklī ir tikai 14, pārējie ir ar bojājumiem, tostarp tādiem, kuru dēļ būtu jāievieš satiksmes ierobežojumi. Lai tiltus atjaunotu minimālā apjomā, nepieciešami nepilni 1,3 miljoni eiro, bet pilnībā – 11 miljoni eiro. Pašvaldībai šādas naudas nav, tādēļ tilti tiks remontēti atbilstoši iespējām un prioritārā secībā. Pašvaldība cer arī uz valsts atbalstu.

Jēkabpils novada pašvaldība šogad pasūtīja visiem pašvaldības tiltiem veikt inspekcijas, lai noskaidrotu pašvaldībai piederošo tiltu stāvokli, informēja Infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Ainārs Skromāns.

Kopumā pašvaldībai piederošie tilti novērtēti kā apmierinošā stāvoklī, taču secināts, ka 8 tiltiem būtu jāplāno speciāla inspekcija, tostarp ģeotehniskā izpēte, tilta konstrukcijas pārbaude ar slodžu modeļiem, kā arī jānosaka, ar kādu kopējo transportlīdzekļa masu (t) un maksimālo ass slodzi (t) iespējama tālāka tilta ekspluatācija.

"Diemžēl līdzekļu trūkuma dēļ tilti pašvaldībā tiek uzturēti minimālā apjomā, piemēram, veicot bedrīšu lāpīšanu vai veicot tikai sīkus remontdarbus, lai nepasliktinātu tilta stāvokli," atzinusi pašvaldība.

Iemesls tam, ka tiltu uzturēšana tiek atstāta novārtā, ir līdzekļu trūkums, jo tiltu atjaunošanas vai remonta izmaksas ir lielas un pašvaldībai nav iespējas rast līdzekļus visu tiltu atjaunošanai vai remontēšanai.

Pēc inspekcijas veikšanas ir apkopotas arī izmaksas. Lai visus pašvaldības tiltus atjaunotu minimālā apjomā, būtu nepieciešami 1 277 200 eiro, bet, lai atjaunotu un pilnīgi savestu kārtībā, – 11 066 941 eiro.

"Summas ir iespaidīgas, un tādu līdzekļu pašvaldībai tiltu atjaunošanai nav. Tādēļ tilti tiks remontēti prioritārā secībā un atbilstoši pieejamajam finansējumam," norādīja pašvaldībā.

Vienlaikus pašvaldība secina – ja valsts neradīs risinājumus un finansiālu atbalstu tiltu salīdzinoši straujai sakārtošanai, varam sagaidīt sekas, kas sāpīgi skars gan iedzīvotāju mobilitāti, gan drošību, gan tautsaimniecību kopumā.

Tabula nr.2. Tilti labā un ļoti labā stāvoklī:

Tabula nr.3. Tilti apmierinošā stāvoklī:

Tabula nr.4. Tilti sliktā stāvoklī ar bojājumiem, kas 10 gadu laikā progresēs līdz kritiskam līmenim:

Tabula nr.5. Tilti ar kritiskiem bojājumiem, kas ietekmē tiltu nestspēju un/vai satiksmes drošību:

Tabula nr.6. Tilti, kuriem nepieciešams ieviest satiksmes ierobežojumus:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti