Eksperts: Kailsala postījumu riskam pakļauti augi ar otrreizējo augšanu un jaunstādītie augi

Latvijā turpinoties kailsalam, lielākam riskam pakļauti ir augi, kam  sākusies otrreizēja augšana, un jaunstādītie augi, Latvijas Radio sacīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vecākais dārzkopības eksperts Māris Narvils.

Dārzkopības eksperts Māris Narvils
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Gaisa temperatūrai naktī pazeminoties zem desmit grādiem un pietuvojoties -20 grādiem, var radīt postījumus augiem. Turklāt Kurzemē ir spēcīgs vējš.

Augiem riska faktors ir tas, ka rudens bija ilgstoši slapjš un silts, kas daudzviet augļaugiem un ogulājiem veicināja otrreizējo augšanu – veidojās jauni dzinumi, kuri īsti nepaspēj nobriest. Tie pakļauti vislielākajam riskam, un to apsalšana ir diezgan reāla.

Tāpat riskam ir pakļauti jaunstādītie augi un visi tie, kas atrodas pilnīgi neaizsargātās vietās, kur nav nekādu aizsargstādījumu.

Lielos laukos praktiski nav iespēju situāciju uzlabot, vien atliek gaidīt sniegu, kas mazinātu postījumus.

Savukārt mazākās platībās var palīdzēt mulča, kas palīdzētu saglabāt siltumu augiem. "Ja ir rudens lapu krājumi, tad ir īstais laiks likt lietā," sacīja Narvils.

Viņš arī skaidroja, ka augiem ir zināmas aizsargspējas, kas var ļaut mazināt kailsala nodarīto postījumu apmēru. "Nav tā, ka situācija būtu viennozīmīgi traģiska," sacīja Narvils, mudinot piedomāt par augļu koku sargāšanu.

Kailsala ietekmi uz ražu pašlaik nevar prognozēt.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti