Rīgas rotāšana Ziemassvētkiem izmaksājusi ap 600 000 eiro

Rīgas rotāšana Ziemassvētkiem un Jaungadam izmaksājusi aptuveni 600 000 eiro, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē.

No šīs summas šogad vismaz 200 000 eiro izlietoti jaunu rotājumu iegādei. Pirms tam septiņus vai astoņus gadus jauni rotājumi pilsētai neesot iegādāti.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa, pilsētvides noformējumu Ziemassvētku gaidīšanas laikā rotās četras ainiņas no Rīgas parkiem ar aicinājumu rīdziniekiem - "Velkam svētkus kalniņā".

Šī gada Ziemassvētku kampaņas vizuālo noformējumu rīdziniekiem radījusi bērnu grāmatu ilustratore Anete Bajāre-Babčuka.

"Vizuālā noformējuma idejas pamatā ir doma par Ziemassvētkiem, kā laiku, kad svinam gaismas atgriešanos. Gaisma atgriežas tiešā nozīmē - dienas atkal kļūst garākas, tiek iedegtas sveces un gaismas rotājumi," pauda Bajāre-Babčuka.

Pilsētas galvenās egles Rātslaukumā un Doma laukumā tika izraudzītas Gaujas mežniecībā, Jūdažos. Izraudzītās egles ir aptuveni 30 gadus vecas un to augstums ir ap 15 metriem. 

Rātslaukuma egle šogad rotājas zelta krāsās ar dāvanu, zvaigžņu un sniegpārslu dekoriem, savukārt Doma laukuma egli rotā ziemas putniņu dekorācijas.

Kopumā pilsētā pie kultūras centriem, parkos un skvēros rīdziniekus priecēs 18 pašvaldības uzstādītas un izrotātas egles, savukārt 19 vietās pilsētā apkaimju iedzīvotāji rotās pašvaldības dāvātās eglītes.

No Pirmās adventes līdz pat nākamā gada februārim - gada vistumšākajā laikā - Rīgas bulvāri un parki, pilsētas klusais centrs un vecpilsēta tiek ietērpta gaismas rotā.

Pilsētas kanālmalas apstādījumos, līdzīgi kā pērn, būs izstaigājama "Ziemassvētku gaismas taka". Tajā rīdzinieku iemīļotajam mēnestiņam šogad būs pievienojušās pavadones - 10 dzirkstošas zvaigznītes.

Jauni dekori būs izvietoti arī 11.novembra krastmalā starp Vanšu un Akmens tiltiem, Pils laukumā, Vecrīgas ielās un skvēros, Brīvības ielā starp Elizabetes ielu un Gaisa tiltu, Marijas un Čaka ielās un arī pilsētas Klusajā centrā. Ar jaunām LED virtenēm un dekoriem tiks dekorēti centra bulvāru loka ielu apstādījumu koki un noformēti pilsētas parki.

Pašvaldība papildinājusi apkaimju skaitu, kurās būs dekorētas iedzīvotāju iecienītas atpūtas teritorijas un rotaļlaukumu apkārtnes. No jauna šāda veida dekorācijas paredzētas Mežciemā - pie Austrumu slimnīcas, Ķengaragā - Prūšu ielas skvērā, Čiekurkalna 4. šķērslīnijas skvērā, Ķīpsalā - Islandes skvērā, Šampēterī - F. Candera ielas rotaļlaukumā, Zolitūdē - rotaļlaukumā pie Anniņmuižas ielas 3, Bieriņos - Akmensdārza apkārtnē, Lucavsalas slēpošanas trasē un citviet.

Kopā, ieskaitot centra un tam tuvējo apkaimju parkus, paredzēts dekorēt ap 40 atpūtas teritorijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti