Dienas ziņas

Aicina iepriecināt bērnus "Laimas" labdarības namiņā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Pedagogi apgūst jaunumus mēbeļu ražošanā

Kokapstrādi mācošie pedagogi satiekas un apgūst jaunumus mēbeļu ražošanā

Lai jaunākās tendences mēbeļu ražošanā ienāktu skolās un par tām uzzinātu arī skolēni, pedagogiem Kuldīgā aizvadīts divu dienu praktisks seminārs par modernākajiem materiāliem mēbeļu ražošanā. Tajā piedalījās skolotāji no dažādām Latvijas vietām, kuri ikdienā strādā ne tikai profesionālas ievirzes, bet arī vispārizglītojošās skolās.

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma lielā zāle tika atvēlēta skolotājiem – gan tiem, kas strādā vispārizglītojošās skolās, gan profesionālajās un māca jauniešiem apstrādāt koku. Šoreiz skolēnu lomā ir paši pedagogi – viņi iepazīst modernākos furnitūras un plātņu materiālus, ko izmanto mēbeļu gatavošanā.

Tehnoloģiju skolotāja Daina Erenberga no Pūņu pamatskolas sacīja, ka uzzinājusi daudz jauna ne tikai par materiāliem, bet arī to, kā konstruēt mēbeli.

"Tas ir ļoti nozīmīgi mūsdienās, jo skolēniem digitāli tas ir jāmāca, un šīs programmas, kā to var izdarīt, es uzzināju. To droši vien ieviesīšu skolā. Noteikti es bērniem ļaušu un ieinteresēšu pašiem konstruēt šīs mēbeles," sacīja Erenberga.

"Un man ir prieks, ka ir šādi semināri, kur mēs varam strādāt ar vienu no pasaulē labākajām furnitūrām, ir profesionāļi, kas izstāsta par jaunākajiem plākšņu materiāliem, par jaunajām iespējām. Un vispār ļoti svarīgi, ka lielākas un mazākas skolas satiekas kopā un padalās arī ar savējo pieredzi," sacīja Jānis Madžulis, pasniedzējs no Aizkraukles Profesionālās vidusskolas.

Pedagogu pilnveidošanās praktikums notika divas dienas, kurās uzzināti nozares jaunumi, apgūtas gan teorētiskās, gan praktiskās zināšanas. Katrs no uzrunātajiem pedagogiem atzina, ka būs idejas, ko tālāk nodot saviem audzēkņiem atbilstoši viņu prasmēm.

"Es mācu pirmā līmeņa profesionālo kokapstrādes programmu "Koksnes materiālu apstrādātājs". Mācāmies trīs mācību gadus, un visi jaunieši ir ar garīgām, smagām garīgām veselības problēmām. Seminārs man deva inovatīvu skatu uz mūsdienīgu materiālu, dažādu plātņu materiālu pielietojumu," sacīja Ēriks Oficiers, pasniedzējs no Viduskurzemes pamatskolas-attīstības centra.

Lai semināru varētu īstenot, piesaistīti līdzekļi no Lauku atbalsta dienesta. Šādi pasākumi dažādu jomu pedagogiem par jaunumiem nozarē Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma tehnikumā notiek regulāri.

"Mēs esam arī vadošais tehnikums metodiskajā jomā, gan CNC jomā, gan restaurācijas jomā, ja runājam par kokapstrādi. Šobrīd top arī Tehnoloģiju centrs, kurā puse tehnoloģiju centra lielās ēkas būs atvēlēta kokapstrādei. Mums jāiet līdzi laikam tā kā visur, un arī mēbeļu ražošanā daudz kas mainās," norādīja Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma metodiķe Katrīna Spuleniece-Aišpure.

Seminārā piedalījās 30 pedagogi no dažādām mācību iestādēm Ogrē, Aizkrauklē, Rīgā, Liepājā, arī Kuldīgas, Talsu un Dienvidkurzemes novados.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti