Panorāma

Latvijā lielākā ēnu ekonomika Baltijā

Panorāma

Panorāma

Avārija pirms gada, bet lieta arvien nav nodota prokuratūrai

Izmeklēšana ievelkas: traģiska avārija pirms gada, bet lieta arvien nav nodota prokuratūrai

Pirms gada traģiska avārija notika uz Tallinas šosejas, kur viens cilvēks zaudēja dzīvību. Pagājis jau gads, un lieta arvien nav tikusi tālāk par policijas izmeklēšanas stadiju. Kāpēc satiksmes negadījumu un satiksmes noziegumu izmeklēšana ievelkas?

Pagājušā gada 26. novembrī laika apstākļi bija līdzīgi kā tagad – apgrūtināta redzamība un braukšana. Sniegtajās liecībās stāstīts, ka kravas auto iebrauca pretējā joslā, notika frontāla sadursme ar autobusu.

It kā viss skaidrs, tomēr izmeklēšanai galu tuvā nākotnē Valsts policija neredz. Viens no iemesliem – teju visi liecinieki un iesaistītie ir ārzemnieki. Mira autobusa vadītājs – Igaunijas pilsonis. Pretim braucošo kravas auto vadīja cilvēks ar uzturēšanās atļauju Igaunijā un cietušie – autobusa pasažieri Ukrainas karavīri, kuri tagad ir Ukrainā. Gada laikā vēl nav izdevies uzzināt kravas auto vadītāja versiju par notikušo.

"Mēs pašlaik neesam noskaidrojuši viņa liecībās, jo viņš arī tika smagā stāvoklī nogādāts Igaunijā uz Tallinu, kur viņam tika veiktas vairākas operācijas. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc izmeklēšana vēl nav pabeigta. Ukraiņu karavīri ir devušies uz Ukrainu karot, un Igaunijas pilsoņi atrodas Igaunijā," skaidroja Valsts policijas Rietumvidzemes iecirkņa priekšnieks Jānis Goba.

Notikuma aculiecinieki bija Vācijas pilsoņi, kuri devās atpūtas braucienā.

"Ko cilvēki stāsta, kas parādās liecībās, ka šoferis ir braucis par ātru un neatbilstoši laika apstākļiem. Tas būtu viens no iemesliem – ātrums un sliktie ceļa apstākļi," sacīja Goba.

Tagad nav pat skaidrs, kur atrodas kravas auto vadītājs. "Viņš ir nevis pilsonis, bet iedzīvotājs Igaunijā. Kur viņš pašlaik atrodas, mums ir grūti pateikt. Lūgsim starptautisko palīdzību viņa meklēšanā," sacīja Goba.

Policijā saka, ka šis nav standarts. Šajā gadījumā sarežģījumu ir daudz.

Salīdzināšanai – tajā pašā dienā uz tā paša autoceļa notika cita avārija, kurā "BMW" vadītājs lielā alkohola reibumā iebrauca stāvošā smagajā mašīnā. Šī lieta ir nosūtīta uz prokuratūru.

To, ka lieta par autobusa un kravas auto avāriju ir sarežģīta, apliecināja izmeklēšanu uzraugošais prokurors Māris Garjānis. Nekomentējot gan konkrēto gadījumu, prokurors pauda, ka kopumā arī šādos gadījumos izdodas lietas iztiesāt.

"No likuma viedokļa sarežģījumiem nevajadzētu būt, tas, ka tas ir sarežģītāk, tas tā varētu būt. Tas prasa vairāk laika, lai personas, kuras iesaistītas kriminālprocesā, varētu laikus ierasties uz procesuālajām darbībām," sacīja Garjānis.

Tie esot samērā reti gadījumi, kad procesuālās darbības satiksmes negadījumos un noziegumos pārsniedz gada termiņu. "Ja es pateikšu, ka tādu lietu nav, es droši vien neteikšu taisnību. Šādi gadījumi mēdz būt, bet tam var būt objektīvi iemesli. Šis termiņš var būt ilgs lietai bieži vien jau iztiesāšanas stadijā, kad personas neierodas, sēdes tiek atceltas, galīgais nolēmums varbūt nav panākts saprātīgā termiņā un lietas izskatīšana var ieilgt," sacīja prokurors.

Šajā lietā iespējami vēl ļoti dažādi scenāriji pēc izmeklēšanas pabeigšanas. Ja lietu nodod prokuratūrai, tad iespējams izsludināt kravas auto vadītāju starptautiskā meklēšanā, lūgt Igaunijai viņu izdot tiesāšanai un pat, iespējams, nodot kriminālprocesu kā tādu Igaunijai. Lietas uzraugošais prokurors tomēr noraidot iespēju, ka lietu varētu nodot Igaunijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti