Panorāma

Avārija pirms gada, bet lieta arvien nav nodota prokuratūrai

Panorāma

Panorāma

"Latvija pirmajā vietā" kongresā demonstrē ambīcijas

EP vēlēšanās partijas «Latvija pirmajā vietā» saraksta līderis būs Krištopans; Šlesers neplāno kandidēt

Partijas "Latvija pirmajā vietā" (LPV) ceturtajā kongresā izskanēja ambiciozi saukļi par gatavību pārņemt varu valstī, pirms tam uzvarēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās un iegūt vairākumu Rīgas domē. Tajās LPV vēlēšanu saraksta līderis būs ekspremjers un pašreizējais Saeimas deputāts Vilis Krištopans.

Partijas "Latvija pirmajā vietā" delegāti uz kongresu ieradās pacilātā noskaņojumā. Partijai izdevies ap sevi pulcēt konservatīvos vēlētājus un piesaistīt pašreizējā varā vīlušos cilvēkus, kā arī daļu cittautiešu elektorāta.

Tas atspoguļojas arī pēc LTV pasūtījuma apkopotajos partiju reitingos. Dati liecina – pēdējos trīs mēnešus "Latvija pirmajā vietā" stabili turas populārāko partiju četriniekā.

Tas ļauj partijas līderim Aināram Šleseram krietni drošāk paust nākotnes politiskās ambīcijas: ""Latvija pirmajā vietā" šobrīd ir Saeimā, un mēs esam kļuvuši par ietekmīgāko un spēcīgāko opozīcijas partiju valstī, kura gatava pārņemt varu valstī, kura gatava aizslaucīt šo esošo varu mēslainē."

Savā uzrunā Šlesers atturējās kritizēt pašreizējo premjeri Eviku Siliņu ("Jaunā Vienotība"), bet viņas priekštecis, pašreizējais ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") par saviem lidojumiem gan dabūja pamatīgu sutu. "Lai  piesegtu savus lidojumus, viņš paziņo, ka grib būt NATO ģenerālsekretārs. Viņš kļuva par klaunu, nevis ģenerālsekretāru. Te cirks ir atvēries, Kariņš lai iet un cirkā strādā!" pauda Šlesers.

Kā ierasts partijas "Latvija pirmajā vietā" kongresos, pamatīgi tika gānīti arī Latvijas sabiedriskie mediji, sakot, ka tie ignorējot šīs partijas aktivitātes un pat "skalojot smadzenes" savai auditorijai. "Mēs piedzīvojām praktiski pilnīgu ignoranci no valsts tā sauktajiem sabiedriskajiem medijiem," sacīja Šlesers.

"Sabiedriski mediji ir izdabūti ārā no reklāmas tirgus. Tas tika darīts apzināti, lai viņus dabūtu apakšā zem varas nosacījumiem, pilnībā atkarīgus no budžeta. Es katru dienu cenšos skatīties "Panorāmu". Es gribu saprast, par ko cilvēkiem stāsta, vai pareizāk – par ko viņiem skalo smadzenes," pauda partijas "Latvija pirmajā vietā" valdes locekle Līga Krapāne.

Pēc Šlesera plāna pirmais solis varas pārņemšanai valstī ir LPV uzvara nākamgad gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Kongresā oficiāli apstiprināts partijas vadības izvirzītais Eiropas Parlamenta vēlēšanu saraksta līderis – ekspremjers un pašreizējais Saeimas deputāts Vilis Krištopans.

"Mēs, protams, aizstāvēsim tās lietas, ko aizstāvam arī Latvijā – tradicionāla ģimene, nācijas apvienošana, ekonomika un bērni," solīja Krištopans.

Šlesers pats uz Eiropas Parlamentu kandidēt neplāno.

Pārējos kandidātus partija vēl meklēšot.

"Mūsu plāns – uzvarēt EP vēlēšanās. Bet pēc uzvaras EP vēlēšanās mēs ejam tālāk, lai pārņemtu varu daudzās pilsētās. Un pirmā pilsēta, kurā mēs plānojam pārņemt varu, ir Rīga," sacīja Šlesers.

Un nākamais solis – Saeima. Šlesers kongresā īpaši mudināja partijas biedrus mobilizēt cilvēkus parakstīties par Saeimas atlaišanu. Viņš pārliecināts, ka ārkārtas vēlēšanās, ja tādas būs, uzvarēs tieši viņa vadītā partija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti