Panorāma

Starp mežsaimniecības uzņēmumiem atklāj karteli

Panorāma

Panorāma

Vairāk nekā 1500 skolēnu Ādažos iepazīst karavīra profesiju

Vairāk nekā 1500 skolēnu Ādažos iepazīst karavīra profesiju

Skolēni no visas Latvijas ceturtdien, 2. novembrī, Ādažos varēja satikt pašmāju un sabiedroto karavīrus, aprunāties ar valsts aizsardzības dienesta (VAD) karavīriem, apskatīt militāro tehniku un ekipējumu. Īpašas aktivitātes, militārās tehnikas un ekipējuma izstāde bija ierīkota netālu no militārās bāzes "Ādaži". Interese par karavīra profesiju un ikdienu bija tik liela, ka skolēni tika dalīti grupās, un dažām skolām pat nācās atteikt dalību pasākumā. 

Rinda ar skolēnu autobusiem veda uz tuvējo mežu Ādažos, kur notika īpaši skolēniem paredzēts pasākums. Tā mērķis – iepazīstināt ar militāro dienestu un potenciāli piesaistīt nākamos karavīrus.

Lielākā bērnu interese bija tieši par lielo bruņutehniku – tankiem un haubicēm. Kā norādīja karavīri, bērni tajos drīkst kāpt iekšā, bet spaidīt gan neko nav atļauts. Tāpēc visur blakus arī karavīri, kas uzraudzīja izklaides un labprāt atbildēja uz skolēnu jautājumiem.

Rolands: "Esmu ļoti aizrāvies ar tankiem. Man tie ļoti patīk. Es daudz spēlējos ar spēļu tankiem. Taisu no lego tankus."
LTV: "Vai tu gribētu būt karavīrs?"
Rolands: "Agrāk gribēju, bet tagad negribu. Man tagad patīk citas lietas. Patīk daudz ko būvēt, brīvajā laikā man patīk spēlēties."

Mehanizētās kājnieku brigādes dižkareive Inga Ūdre skaidroja, ka interese šogad no skolām bijusi ļoti liela:

"Ir vairākas stacijas, kurās bērni var izmēģināt metāla detektorus, siet pareizi mezglus, mest granātas, kā arī ārsti viņiem iemāca sniegt pirmo palīdzību. Interese ir ļoti liela. Man diemžēl nācās atteikt dažām skolām. Es tiešām atvainojos par to. Jo tā kapacitāte šeit ir tik liela, cik ir."

Smaidi un aizrautīgais acu skatiens liecināja par to, ka pasākums ir izdevies.

VAD karavīrs Markuss Eglītis: "Visiem visvairāk interesē, cik smagi ir tie dzelži, kas mums ir malā nolikti, cik ir smagas bumbas, cik mums sver zābaki, kas ir šis brīnums, ko mums šodien uzzieda virsū. Tie ir vispopulārākie jautājumi šodien. Vēl viņiem interesē, kā mums iet? Vai mēs esam paēduši?" [Smejas]
LTV: "Kas tevi pašu pamudināja izvēlēties militāro karjeru?"
Eglītis: "Teiksim tā, man gribējās sevi "pastrostēt"."

Un kā tad bez fiziskajām aktivitātēm.

Salacgrīvas vidusskolas skolnieks Kristiāns: "Mani visvairāk interesē armijas tanki un arī šādas foršas aktivitātes. Īpaši piepumpēšanās. Es esmu sportisks cilvēks. Es uztaisīju 50 pumpīšus un dabūju foršu balvu."
LTV: "Vai tu gribētu būt karavīrs?"
Kristiāns: "Zinot, ka man paliks 18, man tik un tā būs jāiet obligātajā dienestā. Es esmu gatavs. Es trenējos, un lēnām es gatavojos."

Liela rosība arī pirmās palīdzības postenī. Šeit skolēni mācās siet apsējus un elpināt bezsamaņā esošu cietušo.

Rīgas Hanzas vidusskolas skolniece Matilde: "Man ir nākotnes plāni iet medicīnu mācīties. Tā ka man likās ļoti interesanti apskatīt pirmās palīdzības posteni. Tur visu parādīja, kā ir jāveic pirmā palīdzība. Tur bija gumijas cilvēki, un pati varēju pamēģināt sniegt pirmo palīdzību."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti