Dienas ziņas

Latvijā lasītprasmes līmenis pasliktinās

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Eksāmenos labākais sniegums – Rīgas skolām

Reitings: Augstāko sniegumu centralizētajos eksāmenos uzrādījušas Rīgas skolas

Visaugstāko sniegumu centralizētajos eksāmenos uzrādījuši Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, RTU Inženierzinātņu vidusskolas, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas un Rīgas Doma kora skolas skolēni, liecina Draudzīgā aicinājuma fonda skolu reitings.

Reitingā, kurā vērtē skolēnu sniegumu centralizētajos eksāmenos, kopvērtējuma līdere ir Rīgas Valsts 1. ģimnāzija – tās sniegums novērtēts ar 8,357 punktiem. 

Izglītības iestāde ir līdere arī ģimnāziju grupā kopvērtējumā. Tai seko Rīgas Valsts 2. ģimnāzija ar 7,596 punktiem, bet Rīgas Valsts 3. ģimnāzija ierindojusies trešajā vietā, iegūstot 7,524 punktus.

Pilsētu vidusskolu grupā pirmajā vietā ir RTU Inženierzinātņu vidusskola ar 7,831 punktu, kam seko Rīgas Franču licejs ar 7,043 punktiem, savukārt trešo vietu ieņem Rīgas Centra humanitārā vidusskola ar 6,486 punktiem.

Lauku vidusskolu grupā līdere ir Druvas vidusskola ar 6,628 punktiem, 2. vietā ir Ķekavas vidusskola ar 6,438 punktiem, bet Jaunpiebalgas vidusskola ar 6,339 punktiem ierindota trešajā vietā.

Matemātikā no ģimnāzijām labākie sniegumi bijuši Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā un Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā. Pilsētu vidusskolu kategorijā augstāko sniegumu uzrādīja RTU Inženierzinātņu vidusskola un Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs. Starp lauku vidusskolām augstākie sasniegumi matemātikā bija Salienas vidusskolā un Ķekavas vidusskolā. Savukārt specializētajās skolās labāko sniegumu uzrādījušas Emīla Dārziņa Mūzikas skola un Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskola.

Latviešu valodā no ģimnāzijām visaugstāk ierindojas Āgenskalna Valsts ģimnāzija un Rīgas Valsts 2. ģimnāzija. Savukārt pilsētu vidusskolā līdera pozīciju ieņem RTU Inženierzinātņu vidusskola, kurai seko Rīgas Franču licejs. No lauku vidusskolām pirmās vietas ieņem Druvas vidusskola un Jaunpils vidusskola. Specializētās skolās augstie rezultāti ir Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā un Rīgas Doma kora skolā.

Savukārt angļu valodā augstākie rezultāti bija Rīgas Valsts 1. ģimnāzijai un Rīgas Valsts 2. ģimnāzijai. Pilsētu vidusskolu kategorijā angļu valodā līderos izvirzījās Cēsu Jaunā vidusskola un RTU Inženierzinātņu vidusskola. Lauku vidusskolās angļu valodā labākie rezultāti bijuši Druvas vidusskolas un Elejas vidusskolas skolēniem, savukārt starp specializētajām skolām līderos izvirzījās Rīgas Doma kora skola un Jaņa Rozentāla Mākslas skola.

Draudzīgā aicinājuma fonda reitinga izveidē izmanto Valsts izglītības satura centra (VISC) apkopotos datus par centralizēto eksāmenu rezultātiem. Kopvērtējuma aprēķinā ietverti visu vidusskolas centralizēto eksāmenu rezultāti.

Sliktākie rezultāti matemātikā

Pagājušajā mācību gadā vidusskolas absolventi pirmo reizi eksāmenus kārtoja atbilstoši jaunajam mācību saturam vidējās izglītības iegūšanai, bet otro reizi vidusskolas skolēniem bija iespēja kārtot arī optimālā līmeņa pārbaudījumus jeb zemākā grūtības pakāpē.

Lai iegūtu apliecinājumu par vispārējās vidējās izglītības apguvi, bija jānokārto latviešu valodas, matemātikas un svešvalodas eksāmens vismaz optimālajā līmenī un divi eksāmeni no 14 piedāvātajiem augstākajā līmenī.

Gan pamatskolas, gan vidusskolas absolventi šogad sliktākos rezultātus uzrādījuši matemātikas eksāmenos.

To nenokārtoja visvairāk 9. klašu skolēnu – 826, bet 1920 skolēni šajā eksāmenā ieguva vērtējumu 10–19%. Pietiekamā līmenī eksāmenu matemātikā kopumā nokārtoja 17 274 skolēni.

Savukārt optimālā līmeņa centralizētajā eksāmenā matemātikā katrs piektais vidusskolēns jeb 22,03% ieguva 10–19%, bet vidējais skolēnu sniegums novērtēts ar 35%, kas ir zemākais rezultāts starp visiem eksāmeniem.

Matemātikas eksāmenu optimālajā līmenī kārtoja 12 609 skolēni, no kuriem eksāmenu nenokārtoja 8,71%, bet katrs piektais jeb 19,01% eksāmenā pārsniedza 20% barjeru, novērtējumā iegūstot 20–29%.

"Ja skolā iet tiešām skolēni ar atlasi, un tur strādā veiksmīgi skolotāji, ir sadarbība starp skolēnu un skolotāju, un vecākiem, tad, protams, tur rezultāti būs augstāki. Jo arī skolēnu motivācija būs augstāka. Tas parādās eksāmenos, jo vienai daļai skolēnu šī motivācija ir zema. Es gribētu pateikt, ka

skolas, kas ir reitinga lejasgalā, arī ir ieguldījušas milzīgu darbu, jo tās strādā ar šiem mazāk motivētajiem skolēniem un viņiem ir jāiegūst vismaz pamata zināšanas, lai varētu skolu pabeigt,"

norādīja VISC Vispārējās izglītības pārbaudījumu nodaļas vadītājs Kaspars Špūle.

VISC turpina veikt padziļinātu analīzi nacionālā līmenī par skolēnu sniegumu centralizētajos eksāmenos. Lai arī iepriekš izskanēja, ka secinājumi varētu būt zināmi oktobra nogalē, sagaidāms, ka tas nevarētu būt ātrāk par novembra nogali, aģentūra LETA noskaidroja VISC.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti