Krustpunktā

Krustpunktā: Vai Latvijā ir jāierobežo elektronisko cigarešu lietojums?

Krustpunktā

Krustpunktā: Valdība atbalsts valsts budžeta projektu, Saeima lemj par partnerattiecībām

Krustpunktā izvaicājam iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski

Ministrs: Iekšlietu dienestos strādājošie nākamgad var rēķināties algas pieaugumu līdz 10%

Lai iekšlietu dienestu darbinieku algas izlīdzinātu ar Aizsardzības ministrijas resorā strādājošo atlīdzību, nākamajos trīs gados nepieciešami vairāk nekā 200 miljoni eiro. Nākamgad algām paredzēti papildu 27 miljoni eiro, iekšlietu resorā strādājošās amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm var rēķināties ar algas kāpumu līdz 10%, intervijā raidījumā "Krustpunktā" sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Jaunā Vienotība").

"Es ļoti ceru, ka mani sadzirdēs. Esmu uzrunājis gan Ministru prezidenti, gan finanšu ministru par nākamā gada budžeta veidošanas procesu un vidējā termiņa budžetu, kur es piedāvāju sadalīt šo trīs gadu laikā ļoti iespaidīgu summu – vairāk nekā 200 miljonus eiro, lai mēs spētu izlīdzināt atlīdzību un sociālo garantiju paketi ar Aizsardzības ministrijas resoru," norādīja Kozlovskis.

"Krustpunktā" podkāstā:

Jauna epizode katru darba dienu, garums - 52 min.

Pēc trijiem gadiem algām vajadzētu būt līdzīgām kā bruņotajos spēkos, sacīja ministrs. Tāpat viņš minēja, ka, piemēram, armijā uzturdeva ir 450 eiro mēnesī, bet 150 eiro – pabalsts par dzīvokļa īri. "Tie ir 650 eiro, kas netiek aplikti ar nodokļiem," piebilda Kozlovskis.

"Visu cieņu armijai, un nesaku, ka kaut kas viņiem ir jāatņem, bet, dzirdot, ka aicina dienestam pievienoties jauniešus, solot 1400 eiro pēc nodokļu nomaksas, tad varu teikt, ka policijas koledžas kadets pēc nodokļu nomaksas saņem 450 eiro," salīdzināja iekšlietu ministrs.

Ar algu pieaugumu var rēķināties visas amatpersonas ar speciālajām dienesta pakāpēm – gan policisti, gan robežsargi, gan ugunsdzēsēji glābēji, gan ieslodzījuma vietu darbinieki.

"Ir jānotur šie cilvēki un jādod viņiem ticība, ka vārdi par iekšējo drošību kā prioritāti ir nofiksēti "Excel" tabulās un zem tiem būtu paraksts," izteicās Kozlovskis.

Kopumā nākamgad atlīdzības paaugstināšanai plāno piešķirt 27 miljonus eiro, 10 miljoni eiro paredzēti apmaksai par intensīvu darbu robežas pastiprinātai uzraudzībai, bet aptuveni 2,6 miljoni eiro – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD) 105 jaunu darbavietu izveidei.

Atbildot uz kāda klausītāja ugunsdzēsēja jautājumu, vai tūlīt rakstīt atlūgumu, vai vēl nogaidīt, Kozlovskis atbildēja: "Divus gadus vajadzētu pagaidīt. Bet, ja nopietnāk, tad būs pieaugums visām amatpersonām."

Ministrs uzsvēra, ka jau šogad ir bijis algas pieaugums VUGD. "Nākamgad tie būs līdz 10% visiem darbiniekiem, un netiks attiecīgi variēts proporcionāli. Ar 10% algas pieaugumu var rēķināties visas dienesta amatpersonas, līdz ar to tas palielina piemaksas un atvaļinājuma pabalstu," skaidroja Kozlovskis.

Ministrs gan nevarēja komentēt faktu, ka VUGD vadība nupat sev pasniegusi naudas balvas 4200 eiro apmērā, bet ugunsdzēsējiem tie bijuši 320 eiro. "Jautājums vietā. Man tas ir jānoprecizē. Tā ir liela starpība," viņš atzina, solot šo faktu noskaidrot.

"Esmu ļoti cerīgs, ka esmu sadzirdēts, ka nākamais [algu palielināšanas] grafiks ir mūsu glābēju, policistu, robežsargu un ieslodzījumu pārvaldes darbiniekiem," rezumēja Kozlovskis. "Ceru, ka spēsim ne tikai solīt, bet būs arī valdības līmeņa apliecinājums, ka nākamie trīs gadi būs veltīti šim jautājumam."

KONTEKSTS:

Valdība 1. novembrī akceptēja nākamā gada valsts budžeta projektu, par ko vēl jālemj Saeimai. Budžeta prioritātes nākamgad ir drošība, izglītība un veselība.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs iepriekš sacījis, ka līdz 2026. gadam iekšlietu jomā jāvirzās uz sabiedriskās kārtības un drošības finansējumu 2,5% apmērā no iekšzemes kopprodukta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti