Par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētajam par gadu samazina iepriekš piespriesto cietumsodu

Rīgas apgabaltiesa kā apelācijas instance samazinājusi pirmās instances piespriesto brīvības atņemšanas sodu par vienu gadu spiegošanā Krievijas labā apsūdzētajam Valentīnam Frolovam, noskaidroja aģentūra LETA.

Iepriekš Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa Frolovam par spiegošanu Krievijas labā piesprieda piecus gadus cietumā.

Neminot apsūdzētā vārdu, prokuratūrā aģentūrai LETA norādīja, ka apgabaltiesa, izvērtējot apsūdzētā aizstāvju apelācijas sūdzību, atzina apsūdzēto par vainīgu ziņu nelikumīgā vākšanā un to nodošanā tieši ārvalsts izlūkdienestam tā uzdevumā un sodīja ar brīvības atņemšanu uz četriem gadiem un probācijas uzraudzību uz trim gadiem.

Spriedumu vēl ir iespējams pārsūdzēt kasācijas kārtībā Augstākajā tiesā.

Frolovs apsūdzēts pēc Krimināllikuma panta par ziņu nelikumīgu vākšanu un to tiešu nodošanu ārvalsts izlūkdienestam.

Apsūdzētais ziņas vācis izlūkdienesta uzdevumā, aģentūru LETA informēja Tiesu administrācija.

Tiesa nosprieda atzīt apsūdzēto par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā un sodīt ar brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz trīs gadiem. Soda laikā ieskaitīs laiku, ko vīrietis pavadīja apcietinājumā, – sešus mēnešus.

Līdz sprieduma spēkā stāšanās brīdim tiesa atstāja negrozītu Frolovam piemēroto drošības līdzekli – drošības naudu.

Turklāt viņam piemērots papildu drošības līdzeklis – aizliegums izbraukt no valsts.

No Valsts drošības dienesta pagājušā gada darbības pārskata var secināt, ka  Latvijas nepilsonis Frolovs vadījis būvniecības biznesu Krievijā, bet Latvijā strādāja informācijas tehnoloģiju jomas uzņēmumā. Vīrietis spiegoja Krievijas izlūkdienesta labā un savulaik dienējis padomju speciālo uzdevumu vienībā. Vīrieti aizturēja 2021. gada 21. oktobrī.

Likumsargiem bija aizdomas par viņa sadarbību ar Krievijas specdienestiem kopš 1991. gada. Persona vāca un Krievijas militārajam izlūkdienestam nodeva ziņas par NATO spēku ierašanos un izvietojumu Baltijas valstīs, militārajai loģistikai izmantotām lidostām, stratēģiski nozīmīgiem objektiem Latvijas teritorijā, Latvijas aizsardzības spēju un zinātnes nozares attīstību, kā arī aktuālajiem iekšpolitiskajiem procesiem.

Valsts drošības dienesta veiktās izmeklēšanas gaitā iegūtais pierādījumu kopums apliecinājis, ka persona ilgstoši un regulāri pildīja Krievijas izlūkdienesta uzdevumus. Persona ar savu kuratoru tikās Krievijā, savukārt pārējā laikā uzturēja konspiratīvu saziņu. Personai noderēja dienestā Padomju armijā gūtās sakarnieka iemaņas, piemēram, prasme pieņemt šifrētus ziņojumus ar radiouztvērēju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti