Ministrs: Stradiņa slimnīcas A korpusa būvniecībā notiek «mīņāšanās uz vietas»; prasa skaidrojumus

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas ("Stradiņa slimnīca") A korpusa otrās kārtas būvniecībā pēdējos mēnešus "mīņājušies uz vietas". To pēc iepazīšanās ar būvniecības darbiem secinājis veselības ministrs Hosams Abu Meri, kurš pieprasījis līdz nedēļas beigām sniegt pilnvērtīgu informāciju par nozīmīgā projekta plānošanu, informēja Veselības ministrijā (VM).

Būvniecības projektā ir iesaistīti ievērojami valsts un Eiropas Savienības (ES) finanšu līdzekļi. Neiekļaujoties termiņos, pastāv risks zaudēt iespēju mērķtiecīgi izmantot ES līdzfinansējumu un ieguldīt veselības infrastruktūras attīstībā, skaidroja ministrs.

"Jau pavasarī valdībā tika  aktualizēti Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa otrās kārtas  būvniecības pabeigšanas izaicinājumi, un šodien, iepazīstoties ar situāciju, esmu nepatīkami pārsteigts, ka faktiski pēdējos mēnešus esam "mīņājušies uz vietas",

tādējādi apdraudot  ne tikai ārstniecības procesus un ārstu iespējas strādāt modernai medicīnai atbilstošā vidē, bet arī pieejamo finansējumu veselības infrastruktūras attīstībai," pauda ministrs.

VM atzīmēja, ka, stājoties amatā, Abu Meri izvirzījis mērķi nodrošināt pieejamu, kvalitatīvu un efektīvu veselības aprūpi Latvijā. Jau šobrīd ir panākta vienošanās ar koalīcijas partneriem par papildu finansējumu veselības nozarē. Tajā pašā laikā ministra skatījumā iekšējo procesu sakārtotība, tai skaitā ievērojamos būvniecības projektos, ir vitāli svarīga, lai efektīvi izmantotu valsts un ES piešķirtos līdzekļus.

"Lai veicinātu efektīvu veselības sistēmu, apņemos veidot plašu sadarbību ar nozares pārstāvjiem un partneriem, aktīvi stiprinot arī sabiedrības un ietekmes pušu iesaisti nozares attīstības jautājumu risināšanā, tai skaitā plašu būvniecības projektu īstenošanā," norādījis ministrs.

Jaunajā Stradiņa slimnīcas ēkas daļā paredzēts izvietot Neatliekamās medicīnas centra jeb uzņemšanas telpas, operāciju zāles, ķirurģijas un neiroķirurģijas profilus, neiroloģijas nodaļu un insulta vienību, sejas un žokļa ķirurģijas, intensīvās terapijas telpas, kā arī Sievietes un bērna klīniku kopā ar dzemdību bloku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti