Latvijas zinātniece ievēlēta par ANO Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes darba grupas viceprezidenti

Klimata zinātniece Zinta Zommere ievēlēta par Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes (IPCC) Ietekmes, pielāgošanās un ievainojamības jautājumu darba grupas viceprezidenti, informēja Ārlietu ministrijā.

Līdz ar to Latvija pirmo reizi būs pārstāvēta Klimata pārmaiņu starpvaldību padomē, apliecinot gatavību ieguldīt klimata pārmaiņu radīto seku mazināšanā un pielāgošanās spēju stiprināšanā.

Ārlietu ministrijā norādīja, ka Zommere ir vadošā klimata zinātniece ANO Humanitāro lietu koordinācijas birojā. Zommerei ir vairāk nekā 20 gadu pieredze katastrofu riska samazināšanas izpētes, ieviešanas un humānās palīdzības programmas īstenošanā Āfrikā un Āzijā.

Zommere ir aktīvi piedalījusies Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes darbā kā vadošā autore, bijusi vairāku pārskatu redaktore un zinātniskās vadības komitejas locekle. Zommere ieguvusi doktora grādu zooloģijā Oksfordas Universitātē, kā arī saņēmusi dažādas prestižas stipendijas.

Klimata pārmaiņu starpvaldību padome ir pasaules vadošā ANO institūcija, kas

regulāri izvērtē klimata pārmaiņas un to zinātnisko pamatojumu, ietekmi un nākotnes riskus, kā arī pielāgošanās un mazināšanas iespējas. 

Padomes galvenais darbības virziens ir ziņojumu sagatavošana, kuros tiek novērtēts stāvoklis klimata pārmaiņu jomā. Padome regulāri rīko valdību pārstāvju sanāksmes, kas tiek sasauktas kā ekspertu grupas vai darba grupu plenārsēdes, lai apstiprinātu un pieņemtu ziņojumus. Padome nosaka, par kurām ar klimata pārmaiņām saistītajām tēmām zinātnieku aprindās ir vienprātība un kurās jomās ir nepieciešami turpmāki pētījumi. Ziņojumi tiek sagatavoti un pārskatīti vairākos posmos, tādējādi nodrošinot to objektivitāti un pārredzamību.

ANO Klimata pārmaiņu starpvaldību padome izveidota 1988. gadā, un tās sekretariāts atrodas Ženēvā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti