Dienas ziņas

Rīgā uzstādīti dzeramā ūdens brīvkrāni

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Valsts prezidents akreditē jauno Ukrainas vēstnieku Latvijā

Valsts prezidents akreditē jauno Ukrainas vēstnieku Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valsts prezidents Egils Levits otrdien, 2. maijā, Rīgas pilī akreditēja Ukrainas vēstnieku Latvijā Anatoliju Kucevolu. Viņš amatā nomaina līdzšinējo vēstnieku Oleksandru Miščenko, kurš pienākumus pildīja kopš 2019. gada.  

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pērnā gada nogalē iecēla jaunu vēstnieku Latvijā. Anatolijs Kucevols iepriekš ieņēma Ukrainas Ministru kabineta valsts sekretāra vietnieka amatu.

Pēc akreditācijas vēstules nodošanas Valsts prezidents aicināja Ukrainas vēstnieku uz divpusēju sarunu.

Kucevols vēstnieka pienākumus pildīs pirmo reizi un diplomāta karjeru sāk Latvijā.

"Mūsu saruna, protams, bija par to, kā uzvarēt šo karu. Ko darīt, lai mainītu mūsu valsti labāku mūsu cilvēkiem. Mēs runājām par to, kā pārņemt Krievijas aktīvus. Tāpat arī par kara tribunālu – kā panākt, lai visi krievi, kas pastrādājuši noziegumus, stājas likuma priekšā par to, ko nodarījuši un turpina darīt Ukrainā. Latvijai un Ukrainai šie jautājumi ir jāaktualizē, lai parādītu piemēru citām, lielākām valstīm," sacīja Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols.

Līdz ar Kucevolu Latvijā ieradusies arī viņa dzīvesbiedre Marija.

"Man ir ļoti svarīgi popularizēt Ukrainas vērtības un darīt visu, lai atbalstītu ukraiņus, kuri ir šeit," atzina Marija Kucevola.

Kucevols iepriekš ieņēma Ukrainas Ministru kabineta valsts sekretāra vietnieka amatu. Viņa līdzšinējie pienākumi bijuši saistīti ar jautājumiem par sadarbību ar Eiropas Savienību un NATO, starptautiskajām attiecībām, tehnisko un finansiālo palīdzību. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti