Sporta pedagoģijas akadēmiju pievienos RSU jau šovasar

Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) reorganizāciju, pievienojot to Rīgas Stradiņa universitātei (RSU), pabeigs jau līdz šī gada 1. jūlijam, kas ir par pusotru gadu ātrāk, nekā sākotnēji plānots, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta rīkojumā "Par Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas reorganizāciju".

2022. gada decembra Ministru Kabineta rīkojums paredzēja LSPA reorganizēt līdz 2026. gada 1. janvārim.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) norādījusi, ka šobrīd ir identificēti būtiski riski Latvijas Atveseļošanas un noturības mehānisma granta pieteikumu finansējumu saņemšanai sakarā ar to, ka netiek īstenoti reorganizācijas plānā paredzētie pasākumi un kavējas dokumentu savstarpējā saskaņošana starp augstskolu pārvaldes orgāniem. 

"Līdzšinējā akadēmijas vadība ir radījusi neattiecināmo izdevumu risku Eiropas Savienības (ES) fondu projektā "Samazināt studiju programmu fragmentāciju un stiprināt resursu koplietošanu", par ko ir saņemti vairāki Centrālās finanšu un līgumu aģentūras brīdinājumi," norādījusi IZM.

IZM uzskata, ka reorganizācijas procesa paātrināšana ir uzskatāma par efektīvu risinājumu Eiropas finansējuma apgūšanai. Tikmēr LSPA norādījusi, ka sarežģījumiem konkrētajā projektā nav cēloniska sakara ar reorganizāciju un tās datuma maiņu.

Pēc reorganizācija noslēgšanas LSPA turpinās pastāvēt kā RSU struktūrvienība un īstenos studiju programmas akreditētajā studiju virzienā "Veselības aprūpe" un "Izglītība, pedagoģija un sports", pārņemot no LSPA darba tiesiskās attiecības ar studiju programmu īstenošanā iesaistīto akadēmisko un vispārējo personālu un saglabājot saistības ar studējošajiem atbilstoši noslēgtajiem studiju līgumiem. Jaunā struktūrvienība pārņems arī saistības, ko LSPA uzņēmusies darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" ietvaros, kā arī LSPA valdījumā esošos nekustamos īpašumus. 

Paredzams, ka pēc reorganizācijas LSPA joprojām būs ar savu akadēmisku un zinātnisku autonomiju un saglabās savu nosaukumu un simboliku, lai attīstītu pētniecības izcilību veselības un sporta zinātņu nozarē, līdz ar to arī valsts sporta politikas jomu. Savukārt RSU resursi nodrošinās augstāku kvalitāti izglītības studijām un pētniecībai, augstskolas varēs kopīgi izmantot studentu pakalpojumus, informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmas, projektu vadības, juridiskos un citus resursus. 

Reorganizācijas procesam ir paredzētas investīcijas no Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda 7,8 miljonu eiro apmērā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti