Pilngadīgajiem būs jāmaksā par velosipēda vadītāja apliecības iegūšanu

Atbrīvojums no maksas teorētiskā eksāmena kārtošanai un velosipēda vadītāja apliecības iegūšanai turpmāk būs tikai nepilngadīgām personām, paredz otrdien, 2. aprīlī, valdībā apstiprinātie grozījumi VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) maksas pakalpojumu cenrādī.

Ņemot vērā, ka dalībai satiksmē ar elektroskrejriteni un velorikšu kopš pērnā gada septembra ir nepieciešamas velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības, sagaidāms, ka palielināsies pieprasījums pēc velosipēda vadītāja apliecībām, bet CSDD šo pakalpojumu bez maksas vairs nodrošināt nevarēs, norādījusi Satiksmes ministrija (SM). Tāpat no 1. aprīļa satiksmē drīkst piedalīties tikai reģistrēti elektroskrejriteņi.

CSDD jaunajā maksas pakalpojumu cenrādī noteiktas cenas elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācijas uzlīmēm, velosipēda vadītāja teorijas eksāmena kārtošanai un velosipēda vadītāja apliecības saņemšanai, kā arī atsevišķiem citiem pakalpojumiem atbilstoši to faktiskajām izmaksām.

Velosipēda, velorikšas vai koplietošanas elektroskrejriteņa reģistrācijas uzlīmes cena ir 2,08 eiro (PVN ieskaitot), savukārt elektroskrejriteņa reģistrācijas numura uzlīmes cena ir 3,00 eiro (PVN ieskaitot).

Savukārt maksa par teorētiskā eksāmena kārtošanu velosipēda vadītāja apliecības iegūšanai pilngadīgām personām būs 7,74 eiro (PVN ieskaitot), bet velosipēda vadītāja apliecības cena – 6,84 eiro (PVN ieskaitot).

Kā norādīja SM, CSDD ir izveidota sistēma, kur nepilngadīgām personām ir iespēja apgūt nepieciešamās zināšanas dalībai ceļu satiksmē skolā un pēcāk kārtot eksāmenu CSDD sistēmā.

Tāpat izmaiņas CSDD cenrādī veiktas citiem pakalpojumiem atbilstoši to faktiskajām izmaiņām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti