Panorāma

LTV Ukrainā: Karavīru simbols – puisēns Artems

Panorāma

Panorāma

Atestātu izsniegšanas termiņš liedz iestāties augstskolā

Atestātu izsniegšanas termiņš liedz iestāties dažās augstskolās ārzemēs

12. klases absolventi atestātus saņems jūlija vidū, bet iestāšanās vairākās ārvalstu augstskolās noslēdzas jūlija sākumā. Tādējādi Latvijā noteiktais datums izglītības dokumenta saņemšanai pārvilcis svītru vairāku vidusskolas beidzēju plāniem tālāk studēt Skandināvijā. Valsts izglītības satura centrs piedāvā saņemt izziņu, bet, ja tā augstskolās netiks ņemta vērā, nāksies izvēlēties citu mācību iestādi.

Pēc trīs mēnešiem 12. klases skolēni saņems atestātus par vidējās izglītības iegūšanu. Vairākiem nākotnes nodomi ir skaidri jau tagad – doties studēt uz Zviedriju vai Dāniju. Taču, kad tiks saņemts atestāts, uzņemšana abu minēto valstu augstskolās jau būs noslēgusies 5. jūlijā.

"Viena no manām izvēlēm ir Kopenhāgenas Biznesa skola, kur gribētu mācīties ekonomiku, bet mūsu atestāti tiks doti 11. jūlijā, bet pēdējais iesniegšanas datums Dānijas universitātē ir 5. jūlijs. Tas nozīmē, ka es nekādi nevaru pagūt iesniegt savu atestātu," sacīja Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolnieks Timofejs Golubevs.

Valsts izglītības satura centrā (VISC) informēja, ka 12. klases noslēguma eksāmeni notiek maija beigās un jūnijā. Šogad pēdējais eksāmens plānots programmēšanā – 19. jūnijā. Atestātu sagatavošanai esot dotas piecas nedēļas, taču tie vienmēr tiekot sagatavoti maksimāli ātri, taču ne, lai varētu pagūt līdz 5. jūlijam. 

"Savulaik eksāmeni notika maijā, bet līdz ar to, ka skolēni apgūst kursus, mēs nedrīkstam eksāmenus organizēt agrāk," norādīja VISC Vispārējās izglītības pārbaudījumu nodaļas vadītājs Kaspars Špūle.

Kā iespējamais risinājums tiek piedāvāts ātrāk saņemt izziņu, ka nokārtoti eksāmeni un pabeigta skola. "Tie, kuri grib mācīties ārzemēs, var saņemt no mums izziņu, ko mēs varam sagatavot," piebilda Špūle.

Tikmēr Timofejs Golubevs uzsvēra: "Diemžēl augstskolas nevar pieņemt to lapiņu, viņiem ir vajadzīgs tieši atestāts."

"Tā kā mēs vēlamies studēt konkurētspējīgā universitātē, viņi saka – ja būs brīvas vietas, mēs jūs uzņemsim. Bet brīvās vietas tiek aizpildītas ļoti ātri,"

teica Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas skolniece  Milana Timoņina.

Abi jaunieši atzina, ka viņiem esot arī citi studiju varianti, taču prioritāte esot iegūt tādu izglītību, kas vēlāk būs noderīga ne tikai pašiem, bet arī Latvijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti