Talsu novada vadītāja izstājas no partijas; LZP atbalstīs viņas atbrīvošanu no amata

Latvijas Zaļā partija (LZP) pārtraukusi sadarbību ar Talsu novada domes priekšsēdētāju Evu Kārkliņu saistībā ar viņas iesaisti Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) "uzspiestā skolu skaita samazināšanas plāna" īstenošanā. Neilgi pirms valdes lēmuma Kārkliņa gan iedevusi iesniegumu par izstāšanos no partijas. LZP atbalstīs viņas atbrīvošanu no amatu, ko pieprasījusi opozīcija.

Nav vairs politiska atbalsta

LZP līderis, Saeimas deputāts Edgars Tavars ("Apvienotais saraksts") informēja, ka LZP valde iepriekš saņēma iesniegumu no partijas Talsu novada nodaļas un tās vadītāja Aiņa Stūrmaņa ar aicinājumu vērtēt domes priekšsēdētājas Kārkliņas atbilstību LZP biedra statusam.

"Kārkliņas rīcība, īstenojot nepārdomātu un sasteigtu, IZM uzspiestu skolu skaita samazināšanas plānu, aroganta komunikācija ar novada iedzīvotājiem ir pretrunā gan ar novada iedzīvotāju interesēm, gan LZP politiku," teikts LZP paziņojumā.

Pirms valde sāka skatīt jautājumu par Kārkliņas atrašanos LZP rindās, tika saņemts viņas iesniegums par izstāšanos no partijas. Līdz ar to Kārkliņa vairs nav LZP biedre, atzīmēja Tavars.

Tā kā domes priekšsēdētājai un viņas realizētajai politikai vairs nav LZP biedru politiska un morāla atbalsta, LZP Talsu novada domes deputāti atbalstīs Kārkliņas atbrīvošanu no amata, pavēstīja Tavars.

"Pašvaldības ir vistuvāk iedzīvotājiem. To galvenais kapitāls ir cilvēku uzticēšanās. Aroganta saziņa, pavirša un "ekseliska" pieeja tiks svarīgam jautājumam nav pieņemama. Skolas ir novadu dzīvotspējas mugurkauls, un veids, kā tiek lemts par to likteni, ir kaitīgs gan novada interesēm, gan sagrauj uzticēšanos pašvaldībai," uzsvēra LZP valdes priekšsēdētājs Tavars.

Par Kārkliņas atbrīvošanu vēl nelemj

Talsu novada domes ārkārtas sēdē piektdien, 2. februārī, bija paredzēts lemt par opozīcijas aicinājumu no amata atbrīvot Talsu novada domes priekšsēdētāju Kārkliņu. Taču sēdē izsludināts pārtraukums līdz 5. februāra plkst. 15.

Pieprasījuma autori pārmet, ka Talsu novada domes priekšsēdētāja Kārkliņa nespējot nodrošināt sekmīgu Talsu novada pašvaldības darbu. Šobrīd darbs pie pašvaldības 2024. gada budžeta izstrādes radot būtiskus finansiālus riskus un "haotiskās darbības pašvaldības budžeta sabalansēšanai" varot skart ikvienu novada iedzīvotāju un pašvaldībā strādājošo.

Kārkliņa opozīcijas deputātu pieprasījumu atkāpties no amata vērtē kā darba kvalitātes apliecinājumu – tas apliecinot, ka viņa strādājot labi, un ar budžeta sagatavošanu viss esot kārtībā.

Informācija pašvaldības mājaslapā liecina, ka sākotnējais budžeta izdevumu pārsniegums, ja tiktu akceptētas visas nodaļu, iestāžu un struktūrvienību vēlmes, pār ieņēmumiem bija 18 miljoni eiro. Pēc pirmā samazinājuma tas bija 11 miljonu eiro apmērā, bet pēc otrā samazinājuma, iesaistot visus nodaļu, iestāžu un struktūrvienību vadītājus, – teju 8 400 000 eiro.

Lai sabalansētu budžeta ieņēmumu un izdevumu daļu, darbs pie budžeta projekta tiek turpināts.

Pašvaldībai budžets jāapstiprina līdz 21. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti