Bijušajai Talsu pašvaldības izpilddirektorei par pabalstu nelikumīgu izmaksu piespriež 150 stundu sabiedrisko darbu

Kurzemes apgabaltiesa bijušo Talsu pašvaldības izpilddirektori Ievu Krēķi atzinusi par vainīgu pabalstu nelikumīgā izmaksā un sodījusi viņu ar sabiedrisko darbu 150 stundu apmērā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Tāpat Krēķei ir uzlikts liegums vienu gadu ieņemt valsts amatpersonas amatus valsts pārvaldē.

Pilns spriedums būs pieejams 16. janvārī. Vēlāk spriedumu varēs pārsūdzēt Augstākajā tiesā.

Iepriekš pirmās instances tiesa Krēķi pilnībā attaisnoja. Par spriedumu tika saņemts prokurora protests. Apgabaltiesa pirmās instances tiesas spriedumu atcēla un Krēķi atzina par vainīgu.

Sieviete apsūdzēta par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli mantkārīgā nolūkā, aģentūru LETA informēja prokuratūra.

Apsūdzētā ar diviem pašvaldības darbiniekiem noslēdza vienošanos par darba tiesisko attiecību izbeigšanu pēc pušu vienošanās.

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu, izbeidzot darba tiesiskās attiecības pēc savstarpējas vienošanās, atlaišanas pabalstu var izmaksāt viena mēneša vidējās izpeļņas apmērā, taču apsūdzētā katram no minētajiem darbiniekiem apņēmās izmaksāt atlaišanas kompensāciju četru mēnešu vidējās izpeļņas apmērā.

Tādējādi apsūdzētā, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, ar ko viņai piešķirtas ekskluzīvas tiesības vienpersoniski pieņemt lēmumus par līgumu un vienošanās slēgšanu, tīši izšķērdēja Talsu novada pašvaldības finanšu līdzekļus, nodarot tai materiālos zaudējumus 11 777 eiro.

Apsūdzētā persona savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā neatzīst.

Jau ziņots, ka lietu pirms nodošanas prokuratūrā izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti