Dienas ziņas

Londonas latviešiem savs Ziemassvētku tirdziņš

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vidzemes slimnīcā pēc renovācijas būtiski uzlabojumi

Vidzemes slimnīcā pēc renovācijas būtiski uzlabojumi

Jaunās telpas ir ne tikai daudz plašākas, bet arī sniegs lielāku drošību mediķiem un pacientiem, kas ir svarīgi īpaši tagad, kad plosās dažādi vīrusi. Turklāt tagad pie katra pacienta gultas būs īpašs monitors, kas nodos informāciju māsu postenim.   

Šī ir viena no retajām dienām, kad Vidzemes slimnīcā viss medicīniskais personāls ir smaidīgs. Uz brīdi noliekot ikdienas rūpes, atklātas izremontētās nodaļas.

"Ņemot vērā, kādi bija iepriekšējie gadi ar Covid-19, visiem izaicinājumiem, kuriem neviena slimnīca nebija gatava, šoreiz esam nobruņojušies ar pretspiediena sistēmām un ventilācijas sistēmām pilnā apjomā," pastāstīja Vidzemes slimnīcas Attīstības un mārketinga daļa vadītāja Jolanta Vaido.

Reanimācijas nodaļā būs iespējams vienlaikus ārstēties astoņiem pacientiem.

Katram slimniekam būs atsevišķa palāta, iepriekš visi pacienti atradās vienā kopīgā telpā. 

Vidzemes slimnīcas Anestēzijas un reanimācijas nodaļas virsārste Laine Kīna norādīja, ka "līdz ar to tiek panākts, ka bīstamās infekcijas un hospitālās infekcijas risks tiek ievērojami mazināts. Pacienti ir sadalīti pa plūsmām, un arī personālam ir drošāka darba vide, un pacientiem drošāka atrašanās stacionāra reanimācijas nodaļā".

Vidzemes slimnīca valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs arī piebilda, ka "viens no jaunivedumiem būs tas, ka katra gulta būs aprīkota ar monitoru, kas tiks dublēts māsu postenī, kurā ne tikai redzēs, kas notiek pie gultas. Vēl arī papildus personāls var doties palīgā, ja redz, ka kāda problēma notiek".

Jaunu elpu ieguvusi arī Uzņemšanas nodaļa. Diennakts laikā šajā nodaļā vidēji nākas sniegt palīdzību līdz pat 90 pacientiem. 

Vidzemes slimnīcas Uzņemšanas nodaļas virsārste Guna Ozola stāstīja, ka "šī nodaļa ir tā, kuru varu saukt par savām otrajām mājām. Vieta, kur mēs strādājam un sniedzam pirmo palīdzību. Šī vide, kas ir radīta, uzlabo darbinieku apstākļus, vēlmi strādāt un vēlmi izaugt un vēlmi palīdzēt slimajiem cilvēkiem". 

Jaunās telpas ļauj kvalitatīvāk ne tikai apkalpot vairāk pacientu, bet dos arī jaunas darbavietas topošajiem mediķiem.

Projekta plānošana tika sākta 2015. gadā, bet remonts sākās 2022. gadā. Kopējās izmaksas ir vairāk nekā 13 miljoni eiro, no kuriem lauvas tiesa jeb deviņi miljoni ir Eiropas fondu finansējums. Atlikušo summu sedza pati slimnīca un arī valsts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti