Uzdodoties par valsts amatpersonām, viltvārži uzkūda uzņēmējus dot kukuļus

Divas fiziskas personas, uzdodoties par valsts amatpersonām, uzkūdījušas divus uzņēmuma pārstāvjus nodot viņiem kā starpniekiem kukuli. Kukuļošanas mērķis bija panākt konkrētā uzņēmuma nodokļu parāda un citu ar to saistīto naudas sodu samazinājumu, informēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), kas nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai.

KNAB pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka divas fiziskās personas vairākkārt uzdevās par valsts amatpersonām un uzkūdīja divus uzņēmuma pārstāvjus dot viņiem kā starpniekiem kukuli. Kriminālprocesu KNAB sāka šī gada 28. martā.

Viltvārži pārliecināja uzņēmējus, ka kukuli nodos atbildīgajai valsts amatpersonai un tādējādi atrisinās attiecīgā uzņēmuma nodokļa parādu.

Uzņēmuma pārstāvji viltus amatpersonām nodeva kukuli – 1500 eiro un rokas pulksteni. Abas personas, kas uzdevās par valsts amatpersonām, saņemto naudu piesavinājās. Papildus viena no personām piesavinājās arī saņemto pulksteni.

KNAB izmeklēšanā nekonstatēja valsts amatpersonu vai iestāžu iesaisti šajā noziedzīgajā nodarījumā.

Tikmēr KNAB priekšnieka vietniece izmeklēšanas darbību jautājumos Ineta Cīrule norādīja, ka

Krimināllikums neatbrīvo kukuļotājus no kriminālatbildības pat tad, ja kukuļdevējs iekritis viltvāržu lamatās.

KNAB rosina prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret divām fiziskām personām par uzkūdīšanu dot kukuli valsts amatpersonai, kā arī par kukuļa piesavināšanos personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās. Papildus KNAB vienai no personām inkriminēja kukuļa – pulksteņa – piesavināšanos, ko persona saņēma, uzdodoties par valsts amatpersonu. Tāpat KNAB rosināja uzsākt kriminālvajāšanu pret diviem uzņēmuma pārstāvjiem par kukuļdošanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti