Panorāma

Ziedojumu vākšana "Dod pieci!" ir sākusies

Panorāma

Panorāma

Robots palīdz operēt smadzeņu vēzi

Robots Stradiņa slimnīcā palīdz operēt smadzeņu vēzi

Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā (PSKUS) veiktas pirmās operācijas ar Baltijā modernāko ārstēšanas iekārtu pacientiem, kuriem konstatēts vai ir aizdomas par galvas smadzeņu vēzi. Tā maksimāli atvieglo ķirurgu darbu, operācijas padarot precīzākas un ātrākas.

PSKUS operāciju zālē notiek ļaundabīga smadzeņu audzēja operācija. Paciente ir no Ukrainas. Neiroķirurgam Egilam Valeinim un viņa ārstu komandai palīdz arī šonedēļ apgūtā modernā iekārta, ko sauc par kraniālo robotu.

"Pašlaik šī metode, kas tiek pielietota, arī ir tāda fluorescentās gaismas pielietošana, lai maksimāli, radikāli izdalītu ļaundabīgos smadzeņu audzējus. Šī ierīce pati atrod vajadzīgo vietu galvas smadzenēs. Tas izslēdz cilvēka kļūdu, šim aparātam ir liela precizitāte," skaidroja ķirurgs.

Ievērojams progress vai jauns laikmets – arī tā par jaunās iekārtas lietošanu ārstniecībā saka Neiroķirurģijas klīnikas vadītājs Valeinis.

Aizvadītas jau vairākas operācijas, un Baltijā šī ir modernākā ārstēšanas iekārta.

Nākamajā operācijā var redzēt, kādu tehniku ārsti pielieto, lai iegūtu smadzeņu audu paraugu tālākai analīzei, kas noteiks, vai audzējs ir ļaundabīgs, un ļaus piemērot labākās ārstēšanas metodes, jo ķirurģija nav vienīgā.

"Šī ir iekārta, kas palīdz operēt galvas smadzenes, iegūt paraugus no galvas smadzenēm, izmantojot datorizētu tehniku. Šis robots palīdz iestādīt precīzas koordinātas un norādīt ķirurgam virzienu, kurā viņam jādodas, lai iegūtu smadzeņu vielas paraugu. Un nākotnē mēs varam veikt arī citas operācijas, izmantojot šo iekārtu. Tāda iekārta ir pirmā Baltijas valstīs. Skaidrs, ka tas palīdzēs strādāt precīzāk," pastāstīja Valeinis.

Neiroķirurgs rēķina, ka gadā ar šīs iekārtas palīdzību varēs operēt un sniegt labāko onkoloģisko aprūpi aptuveni 30 pacientiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti