Panorāma

Līdz pusnaktij var pieteikties valsts aizsardzības dienestam

Panorāma

Panorāma

Reportāža: kā notiek sniega tīrīšana Rīgā?

Reportāža: kā tīra sniegu Rīgā un vai to dara tikai pēc puteņa beigām?

Šķiet, ikkatram Latvijā ir skaidrs – ziema tiešām ir klāt. Pēdējās diennaktis tā mūs pārsteigusi ar sniegputeni, un līdz ar to arī autoceļu sniega tīrītājiem darba ir pilnas rokas. Kā notiek sniega tīrīšana, un vai mīts par to, ka ceļus attīra tikai tad, kad vairs nesnieg, ir patiess?  

Vērot laika prognozi un iespējamo sniega daudzumu – ziemā ceļu uzturētājiem tas ir pienākums diennakts režīmā. Pirms sniega tīrītāji izbrauc ielās, notiek preventīva ceļu sagatavošana, lai sniegu ir vieglāk sastumt.

SIA "Roadeks" kravas auto vadītājs Mārtiņš Martinsons stāsta, ka pašu sniega tīrīšanas mašīnu nav grūti vadīt – viss atkarīgs no situācijām. Problēmas rada automašīnas, kas novietotas uz tīrāmā ceļa.

"Tagad vēl nav sniega tik daudz, bet pagaidi, kamēr ielas kļūs šaurākas un viss būs vēl tuvāk. Tad no divām joslām būs tikai pusīte vai vesela josla. Sakož zobus un dara to darbu līdz galam. Kā ir, tā ir. Izspraucas kaut kur cauri. Izdara līdz galam, lai tam cilvēkam ir vieglāk uz darbu no rīta tikt," stāsta Mārtiņš.

Tīrīšana galvenokārt atkarīga tieši no sniega daudzuma. Sniegputeņa laikā naktī tehnika izbrauc pat vairākas reizes.

Taču, vai mīts par to, ka tehnika strādā tikai tad, kad sniegs pārstājis snigt, ir patiess?

SIA "Roadeks" būvdarbu vadītājs Ģirts Cirvelis atzīst: "Bieži vien jau jā. Mūsu darbs notiek arī tad, kad nav sniega. Mēs ne tikai cīnāmies ar sniegu, bet cīnāmies arī ar apledojumu. Naktīs temperatūra kļūst zemāka, tāpēc sāk slīdēt un ir nepieciešams kaisīt. Bet tiklīdz ir sniegs... Un skaidrs, ka 2 centimetrus ar šīm lāpstām nevar kvalitatīvi pastumt... Bet tiklīdz ir 4–5 centimetru sniega, tā mēs to stumjam un kaisām. Strādājam visos laikapstākļos."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti