Palīdzi jauniešiem, kurus līdzcilvēki izvēlas neredzēt!

Panorāma

Ziemas apstākļi ietekmē arī operatīvo dienestu darbu

Panorāma

Panorāma

Ziedojumu vākšana "Dod pieci!" ir sākusies

No šodienas var apmainīt dziesmu pret ziedojumu šī gada labdarības maratonam «Dod pieci!»

No piektdienas, 1. decembra, labdarības maratona "Dod pieci!" tīmekļa vietnē www.dod.pieci.lv sākta ziedojumu vākšana, lai palīdzētu riskam pakļautiem bērniem un jauniešiem Latvijā. Ziedojumu, sākot no 5 eiro, ikviens var apmainīt pret savu mīļāko dziesmu Latvijas Radio 5 ēterā, informēja Latvijas Radio.

"Ikviens ziedojums apmaiņā pret dziesmu ir būtiska daļa no labdarības maratona "Dod pieci!" stāsta. Nereti tieši ziedotāji ir snieguši komentārus, kas ļāvuši mums plašāk vai citādāk paskatīties uz attiecīgā gada labdarības maratona tēmu. Latvijas Radio 5 komanda un visa sabiedrisko mediju saime ir pārliecināta, ka šī gada labdarības maratona "Dod pieci!" tēma – palīdzēt riskam pakļautiem jauniešiem spert soli drošākas nākotnes virzienā – ir būtiska ne tikai jauniešiem, kuriem sabiedrības plecs ir nepieciešams, bet arī visai sabiedrībai kopumā," pauž Latvijas Radio 5 direktors Kārlis Kazāks, norādot, ka "Dod pieci!" komanda jau desmito gadu ir gatava veidot cilvēcīgāku un drošāku vidi.

Šodien pirmizrādi piedzīvojis arī šī gada "Dod pieci!" oficiālās himnas – grupas "Sudden Lights" un Gustavo radītās dziesmas "Adata un diegs" videoklips. Tā režisore ir Tīna Zariņa, operators – Kalvis Kulačkovskis un horeogrāfe Marija Saveiko.

"Ar šo videoklipu vēlējāmies uz "Dod pieci!" šī gada tematu paskatīties no "iekšpuses" ar zināmu daļu nenoteiktības un pats galvenais – ar gaišu cerību, ka arī šķietami nesalabojamais ir salabojams," norāda "Dod pieci!" 2023. gada himnas videoklipa radošā komanda.

 

Grupas "Sudden Lights" mūziķi pastāstīja, ka, saņemot uzaicinājumu, lēmums par labu himnas tapšanai pieņemts dažu sekunžu laikā. Papildu tam, piepildījies vēl viens sapnis – muzicēt kopā ar Gustavo. Arī nosaukums izvēlēts zīmīgs:

"Adata un diegs ir kā tāds sauciens pēc salāpīšanas. Kad cilvēki, un šajā gadījumā jaunieši, dažkārt jūtās nepiederīgi un meklē kādu cilvēku kopumu, kas viņus varētu pieņemt un bieži vien tas noved pie kādiem meklējumiem ārpusē.

Bieži vien drūmākā situācijā nonākot. Tas ir rajons vai iela."

Mūziķi norādīja, ka šī gada tēma, viņuprāt, ir viena no svarīgākajām: "Bērni un jaunieši ir mūsu nākotne, un šī tēma, manuprāt, ir viena no svarīgākajām tēmām, ko "Dod pieci!" ir cēluši augšā. Te nav jautājumu. Ir jāziedo! Atveriet savus maciņus un savas sirdis! Galvenais!"

Lai gan līdz Latvijas Televīzijas sižeta tapšanai mājaslapā dodpieci.lv atbalstīt labdarības maratonu ar paša izraudzītu dziesmu varēja pusi dienas, ziedotāju aktivitāte jau bija liela. Ziedot var sākot no 5 eiro, bet tikai debesis ir limits, sacīja Latvijas Radio 5 dīdžejs Toms Grēviņš:

"Es varu atklāt, ka pirmais ziedojums ir par ansambļa "Coldplay" kādu dziesmu. Pats, pats, pats pirmais, kas šorīt tika saņemts, bet vēsturiski visbiežāk ziedotā dziesma ir maratona "Dod pieci!" himna."

Ziedošanas iespējas, lai palīdzētu riskam pakļautiem jauniešiem

No 1. līdz 21. decembrim tīmekļa vietnē www.dod.pieci.lv iespējams apmainīt ziedojumu pret savu mīļāko dziesmu Latvijas Radio 5 ēterā ar elektronisko norēķinu starpniecību.

No 1. līdz 21. decembrim ziedot var visās "Circle K" uzpildes stacijās, kur tiks pieņemti gan skaidras, gan bezskaidras naudas ziedojumi. Šogad, tāpat kā pērn, "Circle K" dubultos to ziedojumu apjomu, kas saņemti viņu degvielas uzpildes stacijās.  

No 15. līdz 21. decembrim skaidras un bezskaidras naudas ziedojumi tiks pieņemti arī labdarības maratona stikla studijā Vecrīgā, Doma laukumā.

Brīvprātīgo pieredze, kuri satiek ziedotājus pie ziedojumu lodziņa, liecina, ka nevar iezīmēt skaidru ziedotāja "profilu", ziedo visi – gan bērni, kuri gada gaitā sakrājuši monētas savās krājkasēs, gan jaunieši, gan seniori. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka ziedo gan dažādu paaudžu cilvēki, gan mazi un lieli uzņēmumi, kas augstu vērtē sociālo atbildību. Labdarības maratona "Dod pieci!" norises ilggadējais partneris "Luminor" banka aicina arī citus uzņēmumus un organizācijas iesaistīties.  

Šogad par labdarības maratona "Dod pieci!" partneri kļuvis arī uzņēmums "CGI IT Latvia" un enerģētikas uzņēmumu grupas "AJ Power".

Šī gada "Dod pieci!" akcijas laikā turpat blakus stikla studijai Doma laukumā notiks pasaulē garākā labdarības skriešanas stafete. Tajā, iesaistot pēc iespējas vairāk skrējējus, uz skrejceliņa bez apstājas paredzēts noskriet teju 158 stundas. Skriešana stafete, gluži tāpat kā pats labdarības maratons, būs nepārtraukta un notiks arī nakts stundās. Katras dienas skrējiens tiks veltīts ziedotājam, kas "Dod pieci!" šī gada labdarības mērķim ziedos vismaz 10 000 eiro. Tā ir iespēja ne tikai darīt labu, bet darīt to kopā un piedzīvot lielisku darba kolektīva saliedēšanās pasākumu 24 stundu garumā. Lai kļūtu par "Dod pieci!" labdarības stafetes atbalstītāju un noskaidrotu papildu informāciju, aicinām rakstīt uz e-pastu [email protected].

Līdz pat Zvaigznes dienai, 2024. gada 6. janvārim, ziedojumi tiks pieņemti labdarības organizācijas Ziedot.lv tīmekļa vietnē www.ziedot.lv, izvēloties projektu "Dod pieci!".  

Visi saziedotie līdzekļi 100% apmērā caur projekta partneri labdarības organizāciju Ziedot.lv nonāks pie bezpeļņas organizācijām, kas sniedz profesionālu palīdzību bērniem un jauniešiem, kuri palikuši bez pienācīgas ģimenes un sabiedrības aprūpes, cietuši no vardarbības un citiem noziegumiem, saskaras ar uzvedības problēmām.

Organizācijas, kas ir gatavas īstenot šī gada ziedojuma mērķi: "Open Radošais Centrs", "Resiliences centrs", Pusaudžu Resursu centrs, Latvijas Samariešu apvienība, Sociālā atbalsta un izglītības centrs, YOU+, "Palīdzēsim viens otram", "Palīdzēsim.lv", "Būt brīvai", "House of Hope", Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija, "Mentor Latvia", "Laiks jauniešiem", "Esi centrs", "Adventure Therapy Latvia", Zvannieku mājas.

Šogad sabiedriskie mediji palīdzēs riskam pakļautiem jauniešiem

Sabiedrisko mediju labdarības maratons "Dod pieci!" jau desmito gadu notiks īsi pirms Ziemassvētkiem, no 15. līdz 21. decembrim, sešarpus diennaktis jeb 158 stundas raidot no īpašas stikla studijas pilsētvidē, Doma laukumā, Rīgā. Šogad labdarības maratona rīkotāji aicina apmainīt 5 eiro ziedojumu pret savu mīļāko dziesmu Latvijas Radio 5 ēterā, lai palīdzētu riskam pakļautiem jauniešiem. Statistika ir skaudra – Latvijā šobrīd ir vairāk nekā 10 tūkstoši bērnu un jauniešu jeb vidēji viens bērns no katras klases, kurš meklē patvērumu uz ielas, klaiņo, neapmeklē skolu, lieto apreibinošas vielas vai ir soļa attālumā līdz nozieguma izdarīšanai.

"Dod pieci!" organizē Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju un sabiedrisko mediju portālu LSM.lv. Projekta partneris ir labdarības organizācija Ziedot.lv. Labdarības maratona norises partneri ir Luminor banka, "CGI IT Latvia", "AJ Power" un "Circle K", komunikācijas kampaņu veido reklāmas aģentūra "Havas Latvia". Savu atbalstu labdarības maratona "Dod pieci!" norisē sniedz arī vairāk nekā 20 uzņēmumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti