Dienas ziņas

ASV karavīri māca skolēniem sniegt pirmo palīdzību

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atkritumu apsaimniekošana ziemā prasa vērību

Atkritumu apsaimniekošana ziemā prasa vērību

Atkritumu apsaimniekošana ziemā ir izaicinoša, jo nereti tie konteineros sasalst un nav izberami, vai arī apgrūtinātas piekļuves dēļ nav sasniedzami. Daudz kas ir atkarīgs no pašiem iedzīvotājiem. Tāpēc, ievērojot dažus pareizas atkritumu apsaimniekošanas principus, var ietaupīt to apsaimniekošanas izdevumus, kas pēc tam parādās komunālo maksājumu rēķinos, iesaka apsaimniekotāji.  

Neizmest slapjus atkritumus, bioloģiskos atkritumus izmest bioloģiski noārdāmos vai papīra maisiņos, turēt aizvērtu konteinera vāku un automašīnas novietot tā, lai tām var tikt garām atkritumu mašīnas, – tās ir galvenās lietas, kas jāievēro, izmetot atkritumus aukstajos mēnešos.

Atkritumu izmešana ziemā prasa citu pieeju, jo tie piesalst pie konteinera malām un nav izberami.

"Iedzīvotājiem mēs aicinām neizmest zupas, pienu, kefīrus šķidrā veidā, atbrīvoties no šķidruma, un arī parējos atkritumus izmest tomēr maisā. Atkritumu izmešana maisā pasargā atkritumus no mitruma un no iesalšanas konteinerā," pastāstīja SIA "CleanR" atkritumu apsaimniekošanas departamenta vadītāja Liene Rumpane.

Taču atkritumu iesalšana nav pārāk izplatīta problēma.

Biežāk atkritumus izvest apgrūtina māju iekšpagalmos pavirši novietotas automašīnas, kuru dēļ atkritumu mašīna nevar tikt klāt vai konteineri nav sasniedzami.

"Tā ir ikdienas problēma. Tā ir gan vasarā, gan ziemā, ziemā tā ir biežāk, bet tie ir vairāki simti gadījumu mēnesī, kad mēs, pieņemsim, Rīgā nevaram iebraukt kādā pagalmā," atzina Rumpane.

Automašīnu izvietojums ir viens iemesls, bet otrs ir netīrīti iekšpagalmi. Uzņēmumā "Rīgas namu pārvaldnieks" apgalvoja, ka neviens uzņēmuma pārziņā esošs pagalms nepaliek neiztīrīts, taču pēdējo dienu laikapstākļi rada sarežģījumus. Ilgstošs sētnieku trūkums ir viens no iemesliem.

"Gan arī profesija, kas strauji noveco, un arī tehnika reizēm pieviļ, jo ne vienmēr visur piekļuve ar tehniku iespējama šauro celiņu dēļ. Protams, ir vietas, kur vajadzīgs nedaudz ilgāk laika," sacīja SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" komunikācijas nodrošinājuma nodaļas vadītāja Una Grenevica.

Efektīvs risinājums atkritumu apsaimniekošanai ziemā ir slēdzamas konteineru nojumītes. Tās pasargā no nokrišņiem, no garāmgājēju atkritumiem un no grauzējiem.

Uzņēmumā "Rīgas namu pārvaldnieks" norādīja, ka nojumītes risina ļoti daudz problēmu un tāpēc savus klientus aicina tādas uzstādīt. Taču uzņēmumā "CleanR" uzsver, ka visur tādas izveidot nebūs iespējams. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti