Rīgas domi atstās Dālderis; viņa mandātu pēc neliela jucekļa iegūst Ozoliņa

Ilggadējais "Jaunās Vienotības" politiķis Ints Dālderis pametīs Rīgas domes deputāta amatu, bet viņa vietā stāsies Linda Ozoliņa ("Jaunā Vienotība").

Bijušais Saeimas deputāts, kultūras ministrs, finanšu ministru Jāņa Reira un Arvila Ašeradena un savulaik Ministru prezidenta Valda Dombrovska (visi – "Jaunā Vienotība") padomnieks Dālderis ir izraudzīts par Nekustamā īpašuma attīstītāju alianses (NĪAA) vadītāju, šajā amatā nomainot Mārtiņu Vanagu.

Dāldera mandāta pārņēmēja izraudzīšanās gan izraisījusi zināmu jucekli.

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) oktobra beigās skatīja sūdzību par Rīgas pilsētas pašvaldības vēlēšanu komisijas lēmumu piedāvāt Dāldera atbrīvoto Rīgas domnieka vietu Miķelim Cinim ("Jaunā Vienotība").

Šo lēmumu apstrīdēja Linda Ozoliņa, kura Rīgas domes vēlēšanās piedalījās vēl ar uzvārdu Medene un kura vēlēšanās "Jaunās Vienotības" sarakstā bija sasniegusi augstāku rezultātu. Rīgas vēlēšanu komisija savu lēmumu pamatoja ar to, ka Ozoliņai savulaik jau piedāvāts kļūt par pašvaldības deputāti, aizvietojot uz Saeimu aizgājušo Edmundu Jurēvicu ("Jaunā Vienotība"), bet toreiz viņa no mandāta atteicās.

Ozoliņa tagad sūdzībā norādīja, ka Rīgas vēlēšanu komisija maldīgi interpretējusi viņas iesniegumu, ar kuru viņa tolaik atteikusies no deputāta mandāta. Viņa skaidroja, ka atteikusies pieņemt Rīgas domes deputāta mandātu tikai konkrētajā gadījumā, proti, viņa nav vēlējusies pieņemt deputāta mandātu uz laiku.

Savukārt Dālderim noliekot Rīgas domes deputāta pastāvīgo mandātu, domes sastāvā ir uzaicināms iestāties deputāts, pieņemot pastāvīgo mandātu. No šī mandāta viņa neesot atteikusies.

Izvērtējot informāciju, CVK atcēla Rīgas valstspilsētas pašvaldības vēlēšanu komisijas 23. oktobra lēmumu par deputāta kandidātu, kurš uzaicināms stāties Dāldera vietā, nosakot, ka par Rīgas domes deputātu ir uzaicināma Ozoliņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti