Panorāma

Ukraina: Dronu uzbrukums Pleskavā sarīkots no Krievijas

Panorāma

Rēzeknes dome prasa finanšu stabilizācijai 6 miljonus eiro

Negaiss Aglonā izposta ēkas un dārzus

Aglonas pagastā vētra nodara pamatīgus postījumus

Trīs, četras minūtes un postījumi, kādus daba iepriekš nav nesusi – ceturtdien, 31. augustā, Aglonas pagastā piedzīvots negaiss, kurā cietušas aptuveni 20 mājas un nogāzti koki. Postījumi ir lokāli, tomēr pamatīgi.  

Aptuveni pusseptiņos vakarā Jaunaglonu sasniedza tāds negaiss, kādu vietējie sakās savā mūžā nav pieredzējuši.

"Siltumnīcā piespieda pie zemes. Izrāvos, ieskrēju pirtiņā. Tad pārgāja, un atnācu uz mājām. Bet mājās arī – pilna māja ūdens," LTV stāstīja mājas saimniece Regīna.

Norauts jumts, izsisti logi. Dzīvot varēs turpināt, bet steidzami jāliek jauns jumts, lēš, saimniece. Ieradušies palīgi.

Arī pirtiņa nebija drošs patvērums – tai daļēji norauts jumts. Koka šķembas ietriekušās sienās.

Negaiss, vējš un lietus pārbrāzies pāri ciematam četru minūšu laikā. Vietējie ir pārliecināti, ka tas bijis virpuļviesulis, kas izveidojies vēl Aglonā virs Cirīša ezera.

"Satikās divas baigās "tučas", kā krieviski saka. Sakāvās kā divi "čorti". Un sākās virpulis. Viņi paspēja ar motorlaivu pabēgt malā. Estrādei tualetes aizlidoja, kaimiņam jaunas būdiņas uzstādītas, vienu saplēsa kā sērkociņu kastīti," stāstīja Aglonas pagasta iedzīvotājs Andris Kurmis.

Virpuļviesulis virzījies šaurā joslā. Piektdien apsekojot postījumus, pašvaldībā spriež, ka būs jālūdz arī palīdzība no valsts.

"Aptuveni 20 īpašumos ir nodarīti dažāda mēroga bojājumi. Katrā no īpašumiem esam uzrunājuši saimniekus ar iesniegumiem vērsties pašvaldībā, lai tūlītējo 500 eiro pabalstu izmaksātu, kas būs bez izvērtēšanas," stāstīja Preiļu novada domes priekšsēdētājs Ārijs Vucāns (Apvienība "Iedzīvotājiem").

Pašvaldībā apzinās tehniku un brīvos materiālus, lai palīdzētu nosegt nopostītos jumtus. Darbi turpināsies arī nedēļas nogalē, visu kritušo koku novākšanai vēl būs vajadzīgs laiks. Aiz Jaunaglonas, nu jau Rēzeknes novadā, pamatīgi cietuši arī meži.

Stiprais vējš izrāvis kokus ar saknēm laukā no zemes un lauzis tos uz pusēm. Zari krituši uz elektrības stabiem, un saliekušies arī elektrības stabi.

Tāpat koki gāzušies pāri šosejai, kas savieno Daugavpili ar Rēzekni. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aizvadītajā diennaktī saņēmis 18 izsaukumus, kur nācies zāģēt nolūzušos koku vai to zarus.

Četru minūšu laikā noteiktā joslā novadam gājusi pāri vētra, un šajā joslā nav māju, kas nebūtu bojātas, aģentūrai LETA sacīja izpilddirektors Aigars Zīmelis, norādot, ka cilvēki gan nav cietuši.

Jaunciemā, kur ir tā saucamās Līvānu mājas, ir stipri bojātas ap desmit mājām, apmēram tikpat ir arī Jaunaglonā. Zīmelis sacīja, ka ir mājas, kurām jumti norauti pilnībā, ir tādas, kur pa pusei. Vētras joslā ir arī kempings, kas pilnībā izpostīts. Pašvaldībai piederošie īpašumi neesot bojāti.

Katru dienu līst lietus, un, protams, pašlaik šīs mājas nav apdzīvojamas, skaidroja izpilddirektors. Pagaidām bojāto ēku iedzīvotāji ir patvērušies pie radiem un draugiem. Lai arī pašvaldībai ir apdzīvojamas platības, ko viņiem piedāvāt, ar šādu lūgumu pašvaldībā pagaidām neviens neesot vērsies.

Pirmdien, 4. septembrī, notiks domes Attīstības komitejas sēde un, visdrīzāk, pēc tās arī domes ārkārtas sēde, lai lemtu par piešķiramajiem finanšu līdzekļiem, sacīja izpilddirektors.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti