Rīta Panorāma

Liepājā notiks aviācijas šovs "Baltic International Airshow"

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Kā celt izglītības kvalitāti Latvijā?

Bijusī izglītības ministre Seile: Latvijā nav tradīcijas savlaicīgi pamanīt, ka bērnam kaut kas nepadodas

Latvijā nav tradīcijas skolā savlaicīgi pamanīt, ka bērnam kaut kas nepadodas, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja bijusī izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile. 

Vaicāta par aizvadītā mācību gada eksāmenu rezultātiem un eksāmenos "izkritušajiem" skolēniem, Seile bija lakoniska, norādot: "Likumsakarīgi auksta duša."

Bijusī ministre, kas Izglītības un zinātnes ministriju vadīja no 2014. gada 5. novembra līdz 2016. gada 11. februārim, uzskata, ka izkritušo skaits šogad bija prognozējams. 

"Šī situācija bija prognozējama. Tie iemesli ir vairāki. Viens no galvenajiem – ilglaicīgi nepietiekams kvalificētu skolotāju skaits. Skolotāji noveco. Daudzi skolotāji māca vairākus mācību priekšmetus, kur viņi īstenībā nav speciālisti. (..) Arī tāds sabiedrības pieņēmums, ka visi jau nevar, nepaveicās... Šis nav par nepaveikšanos. Šis ir par to, ka tu nezini. Un savu ietekmi noteikti ir atstājis arī kovids."

Tāpat bijušās ministres ieskatā – Latvijā nav tradīcijas visās skolās "sistēmiski, savlaicīgi pamanīt, ka bērnam kaut kas nepadodas, un tad viņam palīdzēt". 

"Ja tu kaut ko nesaproti un ar to nekas netiek darīts, tad bezcerības sajūta, ka tu neko nevari izdarīt, pārvēršas lejupejošā spirālē. (..) Es atbalstu mērījumus, arī centralizētus mērījumus valsts līmenī, bet ar nosacījumu, ka šie mērījumi galvenokārt kalpo kā pamats analīzei, ko darīt tālāk," atzīmēja Seile. 

KONTEKSTS:

9. klašu skolēniem vislabāk veicies angļu valodā, kur vidējais vērtējums sasniedzis 67%, zemāks rezultāts bija latviešu valodā – 58%, bet kā allaž visvājākais rezultāts ir matemātikā – vidēji 51%.

Arī 12. klašu skolēniem šogad centralizētajos eksāmenos no trim obligātajiem eksāmeniem vislabākie vidējie rezultāti bijuši angļu valodā, bet sliktāk veicies matemātikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti