Saeima konceptuāli atbalsta pienākumu valsts pārvaldē nodarbinātajiem būt lojāliem Latvijai 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Saeima ceturtdien, 1. jūnijā, konceptuāli atbalstīja grozījumu Valsts pārvaldes iekārtas likumā, kas paredz pienākumu valsts pārvaldē nodarbinātajiem būt lojāliem Latvijas Republikai un tās Satversmei, informēja Saeimas Preses dienestā. 

Izmaiņas likumā rosinājusi Saeimas Nacionālās drošības komisija, ņemot vērā 13 165 pilsoņu parakstīto un parlamentā iesniegto kolektīvo iesniegumu "Aizliegt ieņemt amatus valsts un pašvaldību institūcijās prokremliski noskaņotām personām". 

Iepriekš Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Jānis Dombrava pauda, ka "demokrātijām ir jāspēj aizsargāt savu valsti, Satversmi un tās pilsoņus pret ārēju un iekšēju apdraudējumu. Lai to paveiktu, valsts un pašvaldību iestādēs nevar strādāt personas, kuras ir nelojālas Latvijai un tās Satversmei".

Ar iecerētajiem grozījumiem būs liegts valsts un pašvaldību iestādēs strādāt personām, kuru darbība ir vērsta, lai, piemēram, Krievijas interesēs grautu Ukrainas teritoriālo vienotību, atzīmēja J. Dombrava.

Paredzēts, ka valsts pārvaldē nodarbinātajiem būs aizliegts paust publisku viedokli vai veikt darbības, kas vērstas pret demokrātiskas valsts teritoriālo nedalāmību, suverenitāti un neatkarību vai konstitucionālo iekārtu.

Izmaiņas neattieksies uz gadījumiem, kad persona pauž kritisku, ironisku vai sarkastisku viedokli par valsts institūcijām un amatpersonām,

uz viedokli, kas nav pausts publiski, kā arī uz citām situācijām, kad valsts pārvaldē nodarbinātajam varētu pārmest zināmu diskrētuma trūkumu, bet tas nerada pamatu uzskatīt personu par nelojālu Latvijai un tās Satversmei, teikts likumprojekta anotācijā. 

Likumprojekta iesniedzēji, kā arī Saeimas Juridiskais birojs akcentējis, ka jau patlaban vairāki likumi, kas attiecas uz valsts un pašvaldību iestāžu amatpersonām un darbiniekiem, īpaši ierēdņiem, prasa no viņiem lojalitāti gan valstij, gan Satversmei. Grozījums vienādos attieksmi pret visiem valsts pārvaldē strādājošajiem, neizdalot to kā prasību atsevišķām personu grupām, pauduši grozījumu autori.

Lai izmaiņas stātos spēkā, tās Saeimai jāpieņem vēl otrajā un trešajā lasījumā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti