Hokeja izlases spēle par pasaules čempionāta pusfinālu – TV skatītākā sporta pārraide 9 gados

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas hokeja izlases spēli pret Zviedriju par iekļūšanu 2023. gada pasaules čempionāta hokejā pusfinālā televīzijas (TV) kanālā LTV7 25. maijā skatījās vidēji 17,5% jeb 312,3 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju vecumā no četriem gadiem, kas ir TV ekrānos skatītākā sporta pārraide 9 gadu laikā, informēja pētījumu kompānija "Kantar".

Šī ir TV ekrānos skatītākā sporta pārraide kopš 2014. gada ziemas olimpisko spēļu hokeja turnīra spēles starp Latviju un Kanādu, kas vidēji pulcēja 18,4% jeb 368,1 tūkstoti skatītāju. Turklāt vairāk skatītāju pēdējos 10 gados pie TV bija tikai vēl reizi – 2020. gada vecgada vakarā, Latvijas himnas un prezidenta un ministru prezidenta uzrunu laikā, norādīja "Kantar".

Latvijas hokeja izlases spēles vienmēr pie TV ekrāniem pulcē lielu skaitu skatītāju. Zemāk apkopotas 10 skatītākās Latvijas izlases spēles kopš 2006. gada, kad pasaules čempionāts hokejā arī norisinājās Rīgā:

Reitings atspoguļo vidējo skatītāju skaitu, kas skatījušies pārraidi visā tās garumā. "Share" norāda daļu no kopējā skatītāju skaita, kas konkrētajā laikā ir bijuši pie TV ekrāna un skatījušies tieši šo pārraidi. Tieši šī gada Latvijas-Zviedrijas spēli skatījusies vislielākā daļa no visiem tā brīža TV skatītājiem.

Pētījumu kompānija "Kantar" Latvijā kopš 1999. gada veic TV auditorijas pētījumu, izmantojot speciālu tehnisko aprīkojumu – TV metrus. Pētījuma mērķis ir iegūt informāciju par TV kanālu skatītāju auditoriju un to raksturojošām pazīmēm, par TV kanālu skatīšanos dažādās mērķa grupās, kā arī par reklāmas kampaņu sasniegto auditoriju. Datus var analizēt, apkopojot lineārās vai konsolidētās TV skatīšanos. Lineārā TV ir TV programmu vērošana to ētera laikā. Konsolidētā TV ir TV programmu vērošana to ētera lakā un ar nobīdi laikā – līdz septiņām dienām pēc to ētera laika.

TV auditorijas pētījuma izlase ir Latvijas iedzīvotāju kopumam reprezentatīvs ģimeņu panelis. Tā respondenti ir pastāvīgie Latvijas iedzīvotāji vecumā no četriem gadiem, kuru mājsaimniecībā ir vismaz viens strādājošs TV un tiek izmantots kāds no TV satura saņemšanas veidiem.

KONTEKSTS:

2023. gada pasaules čempionāts hokejā Rīgā un Tamperē norisinājās no 12. līdz 28. maijam. 

Latvijas vīriešu hokeja izlase svētdien Tamperē, ar 4:3 papildlaikā pieveicot ASV, pasaules čempionātā izcīnīja bronzas medaļas.

Saeima ārkārtas sēdē svētdien par godu hokeja izlases augstajam sasniegumam lēma pirmdienu, 2023. gada 29. maiju, pasludināt par svētku dienu, Latvijas hokeja komandas 2023. gada pasaules hokeja čempionāta bronzas medaļas ieguves dienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti